Stáhla si na internetu aplikaci, ta ji následně okradla o 755 tisíc korun. Možná ji máte v počítači i vy

Každý, kdo má v počítači oblíbenou aplikaci, je v ohrožení. Žena ze Šumperska kvůli ní přišla o 755 tisíc korun, jde o rafinovaný podvod. Obětí se může stát kdokoliv.

vzácné mince i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Chtěla výhodně investovat, místo toho přišla o tři čtvrtě milionu korun. Většinu této částky si navíc na radu vychytralého podvodníka půjčila. Dvaapadesátiletá žena ze Šumperska se tak do konce života zadlužila a své peníze už nejspíš nikdy neuvidí. Policie po neznámém pachateli pátrá a důrazně před podobnými praktikami varuje všechny občany.

Žena ze Šumperska přišla o všechno

Na internetu narazila na lákavou reklamu, která slibovala výhodnou investici s pohádkovým výdělkem. Žena ze Šumperska na reklamu zareagovala a hned druhý den se jí ozval domnělý poradce, se kterým se měla domluvit na počáteční investici. Ta měla podle Šumperského deníku činit dva tisíce korun. Současně se však nechala přemluvit k tomu, aby si do počítače stáhla aplikaci, která domnělému poradci umožnila vzdálený přístup k jejímu zařízení. Dotyčný jí měl s investováním pomáhat a zvýšit tak její zisk. Právě tato aplikace však ženu nakonec připravila celkem o 755 tisíc korun.

žena ze Šumperska
iZdroj fotografie: Nenad Stojkovic / Creative Commons / CC BY-SA
Ženu ze Šumperska připravil vychytralý podvodník o tři čtvrtě milionu korun.

Na radu podvodníka si vzala úvěr

Žena ze Šumperska tak několik dní postupovala podle rad domnělého poradce a posílala své peníze na údajné investiční účty. Některé platby za ní prováděl sám poradce, které žena poslušně schvalovala pomocí dvoufázového ověření. Absurdní zlom celého případu nastal ve chvíli, kdy domnělý poradce ženu přesvědčil, aby si na investice půjčila více peněz. Sliboval jí rychlou návratnost i enormní zisk. Žena si tak v bance zřídila úvěr ve výši 700 tisíc korun, které podvodník následně rozeslal na neznámé účty.

hovor vás připraví o peníze

Navštívili jste v poslední době jednu z nových internetových stránek? Tváří se jako vaše banka, jde však o podvod

Pozor na investiční podvody

Případ nyní řeší policie a neznámému pachateli hrozí trest tří až osmi let odnětí svobody. Žena ze Šumperska však své peníze už nejspíš nikdy neuvidí. Policie před podobnými investičními podvody důrazně varuje a vyzývá všechny občany, aby byli před příliš výhodnými nabídkami obezřetní. Podvodníků v online prostoru bohužel neustále přibývá a obětí se může stát opravdu každý. Pozor si dejte hlavně na požadavky domnělých poradců, kteří vyžadují vzdálený přístup do vašeho zařízení. Aplikace, které vzdálený přístup umožňují, byste nikdy neměli stahovat a rozhodně byste takové oprávnění neměli poskytovat neověřené a neznámé osobě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články