Známá streamovací služba náhle zdražuje. Češi si musí připlatit, jinak přijdou o spoustu seriálů a filmů

Zdražování HBO Max s sebou zároveň přinese výrazné omezení streamovací nabídky filmů a seriálů. Nová strategie pomůže studiu dosáhnout stanovených finančních cílů.

zdražování HBO i Zdroj fotografie: Percivalor / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Navýšení cen za své služby zavedla v posledních měsících snad každá streamovací stanice. Zdražování dokonce oznámily i ty společnosti, které si doposud udržovaly zajetý cenový standard. V dohledné době nás tedy čeká zdražování HBO Max. Zatímco Netflix zdražování vykompenzoval příslibem nového obsahu, HBO Max ze své nabídky některé filmy a seriály vyřadí.

Plánované zdražování HBO Max

Zdražení streamovacích služeb se v poslední době dotklo téměř všech streamovacích stanic, včetně Netflixu, Disney+, Spotify i Apple Music. Jednotlivé společnosti tak kompenzují zvýšené náklady, které vynakládají na produkci nového obsahu. Stálé ceny si tak prozatím udržovala pouze stanice HBO Max, kterou provozuje studio Warner Bros. Discovery. Podle agentury Bloomberg se to však už brzy změní. Zdražování HBO Max by tak mělo nastat nejpozději do konce tohoto roku. Současně s tím by mělo dojít k přejmenování oblíbené streamovací stanice z HBO Max na Max.

streamovací služba
iZdroj fotografie: Unknown author / Creative Commons / CC BY-SA
Zdražení přinese omezení nabídky filmů a seriálů.

Snižování nákladů

Na rozdíl od ostatních streamovacích stanic bude zdražování HBO Max doprovázet i rušení některých filmů a seriálů. Tímto způsobem chce společnost snížit náklady na provoz a přiblížit se stanoveným finančním cílům. Uživatelé si tak budou muset za používání stanice připlatit, a navíc přijdou o část svých oblíbených pořadů nebo se nedočkají pokračování svých oblíbených seriálů. Už teď je jasné, že se nejedná o šťastně zvolenou strategii, která by se u uživatelů setkala s pochopením.

Spotify Premium

Patříte mezi uživatele Spotify? Připravte se na zdražování, někteří budou muset platit o 2 000 Kč více

Vše je o penězích

Rozsah plánovaných změn se bude pravděpodobně odvíjet od finančních výsledků za první čtvrtletí letošního roku. Agentura Bloomberg očekává spolu s výsledky také první ucelené informace o výši zdražování HBO Max i konkrétní podoby snižování nákladů. Ať už bude rozsah změn jakýkoliv, pravděpodobně se ze strany uživatelů setká s velkou vlnou kritiky. Pokud by skutečně došlo k výraznému navýšení ceny, a zároveň k omezení nabídky, dá se očekávat výrazný odliv uživatelů ve prospěch konkurenčních stanic, které zdražování kompenzují novým zajímavým obsahem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články