Varování: Nakupování na Temu je skutečný hazard, každý zákazník může během pár minut přijít o všechny peníze

Internetový obchod Temu se těší velké oblibě. Každý zákazník vy se však měl mít na pozoru. Popularita obchodu nahrává všem podvodníkům. Na co si dávat pozor?

zákazník i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Online tržnice Temu vzala nedávno svět internetu útokem. Na reklamy propagující jimi nabízené zboží můžete narazit téměř všude. Zaplavily všechny sociální sítě i velké množství webů. Díky tomu si Temu velmi rychle získal značnou oblíbenost. Jejich mobilní aplikace je momentálně nejstahovanější aplikací v Google Play. Takový úspěch však láká i podvodníky. Na co by si měl dát každý zákazník pozor?

Popularita Temu

O strategii Temu, jak získat pozornost zákazníků, už jsme tady psali. Tato online tržnice se dostala do povědomí lidí v podstatě přes noc. Majitelé obchodu totiž vykoupili velké množství reklamního prostoru na všech sociálních sítích a různých webech. Díky tomu si získali pozornost potencionálních zákazníků. Dalším lákadlem jsou nízké ceny, které v mnoha případech nemají konkurenci. Každý zákazník si tak může pořídit velké množství věcí za málo peněz.

Zákazník jako hráč

Skrytou taktikou, jak si Temu udržuje svou popularitu, je takzvaný gaming nakupování. Obchod se snaží motivovat k opakovaným nákupům každého zákazníka tím, že mu za určitý počet nákupů slíbí odměnu. Stejně jako v mobilních hrách sbíráte body za dokončenou úroveň, zde sbíráte body za každý nákup. Tuto taktiku praktikuje velké množství různých obchodů. Temu však vše povýšila na jinou úroveň. Snaží se upoutat pozornost zákazníka různými barevnými banery, které na něj blikají a slibují mu lákavé odměny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ráj pro podvodníky

To vše dohromady vytváří ideální prostředí pro různé podvody. Nejrožšířenější je starý známý phishing, kterému popularita obchodu a gaming strategie nakupování značně nahrává. Podvodníci posílají zákazníkům maily, ve kterých jim slibují další lákavé odměny. Jak bývá u takových emailů zvykem, zákazník je vmanipulován do časového presu a musí jednat okamžitě, jinak o svou výhru příjde. Přiložený odkaz však nevede na oficiální stránky Temu.

Cílem podvodu je získání vašich přístupových údajů. Pokud tedy kliknete na přiložený odkaz, dostanete se na podvodnou stránku, která po vás bude vyžadovat zadání svých přihlašovacích údajů. Tím je odevzdáte podvodníkům, kteří je následně zneužijí k dalším podvodům. V krajním případě mohou získat přístup i k vašim platebním údajům.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články