Plošný zákaz používání telefonů: Řešení, které se lidem nebude líbit

Mobilní telefony se staly nezbytnou součástí každodenního života mnoha lidí po celém světě. Nicméně existuje skupina lidí, kteří by raději fungovali bez nich a upřednostňují osobní komunikaci.

i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Téměř každý člověk má mobilní telefon, který se stal nepostradatelným prvkem našich životů. Tento trend začal v České republice v roce 1996, kdy počet uživatelů prudce stoupl z 50 tisíc na 200 tisíc, a další rok vzrostl na více než půl milionu osob, informují o tom Seznam Zprávy. Dnes je téměř nemožné najít někoho, kdo by neměl mobilní telefon. Toto zařízení nám umožňuje udržovat kontakt s našimi blízkými, poskytuje zábavu pomocí her a sociálních sítí a některým lidem slouží i jako důležitý pracovní nástroj. 

Zákaz by měl mnoho výhod

Mobilní telefony umožňují poslouchat hudbu, sledovat filmy a pořizovat fotografie. Pro některé jsou také nezbytným nástrojem pro práci. Tato zařízení se stala pevnou součástí našich životů, ale je důležité si uvědomit, že nám také mnoho berou, zejména co se týče času. Kvůli neustálému ponoření se do světa virtuální komunikace člověk často zapomíná na lidi kolem sebe. Osobní interakce s druhými lidmi postupně upadá, zejména mezi mladší generací. Mladí lidé tráví hodiny chatováním a sdílením fotografií s virtuálními přáteli na sociálních sítích. 

iZdroj fotografie: Pxhere

Paradoxně mnoho z nich nemá skutečného blízkého přítele, s nímž by se mohli setkat a mluvit tváří v tvář. Tento trend, který se stále zhoršuje, může být jedním z důvodů, proč se objevují nápady na zákazy používání mobilních telefonů. 

Zákaz používání telefonu

Zavedení takového zákazu by však bylo pro většinu společnosti šokující a přizpůsobení by trvalo dlouho. Mobilní telefony jsou pro mnoho lidí jakýmsi digitální drogou 21. století. Mladí lidé jsou na těchto zařízeních tak závislí, že jsou online prakticky po celý den, a náhlý zákaz by znamenal mnoho volného času. Takový krok by také povzbudil lidi, aby více komunikovali tváří v tvář a navazovali osobní vztahy. Komunikace by mohla být znovu osobnější a lidé by mohli trávit čas s rodinou, dětmi, relaxovat, sportovat a plánovat. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články