Používáte Youtube? Pokud nezaplatíte, už si nikdy žádné video nepustíte

Používáte aplikaci Youtube? Pak se musíte připravit na to, že si možná už žádné video nikdy nepustíte. Týká se to všech.

i Zdroj fotografie: Dave Dugdale / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Možná jste si to v poslední době všimli také. Když si pustíte videa na YouTube, náhle se začne zpomalovat nebo dokonce zastaví. Tato přestávka trvá přibližně pět sekund, po kterých se video znovu rozjede. Ačkoliv jste si jisti, že za tím nestojí slabé připojení k internetu, vzniká otázka, v čem je problém. 

Zpomalené přehrávání

Podle oficiálního prohlášení od YouTube dochází k zpomalení přehrávání u některých uživatelů. Diskuze o tomto problému se objevila na platformě Reddit, kde uživatelé pozorovali zajímavý jev během přehrávání videí na YouTube. Původně se zdálo, že platforma využívá kódový fragment, který způsobuje zpomalení pouze u uživatelů používajících prohlížeč Firefox. Aby se video znovu začalo přehrávat v normální rychlosti, je třeba čekat pět sekund. Nicméně YouTube to odmítl a tvrdil, že zpomalování videí nesouvisí s prohlížečem Firefox, ale s aktivovaným blokátorem reklam. 

Zasekaná videa

Deaktivací tohoto nástroje by mělo dojít k odstranění zpoždění a čekací doby. Přesto zůstává nejasné, zda YouTube záměrně zpomaluje přehrávání videí a proč. Původně se zdálo, že se tento problém týká pouze prohlížeče Firefox, ale několik uživatelů hlásilo podobné jevy i při používání prohlížečů Chrome a Edge. Zdá se, že YouTube vybírá uživatele, kteří jsou podrobeni zpoždění a dodatečné čekací době, náhodně. Navíc není důležité, zda je uživatel přihlášený nebo nikoliv, a zda používá blokátor reklam. Tento jev se opakoval i při otevření odkazu na video v nové kartě prohlížeče, včetně anonymního režimu. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Chtějí nás donutit ke koupi předplatného

Je možné, že Google testuje přísnější postup proti blokování reklam, což naznačuje jeho nedávné kroky v oblasti blokování reklam. YouTube začal v červnu vypínat videa některým divákům, kteří používají blokátory reklam. V minulém měsíci YouTube potvrdil svůj záměr „globální strategie,“ která má přimět uživatele k povolení reklam nebo k předplatné služby Premium bez reklam. Nedávno Google také oznámil velkou změnu v prohlížeči Chrome, která má bojovat proti softwaru uBlock Origin, jednomu z nejoblíbenějších blokátorů reklam. Nezávislí vývojáři bojují s velkými společnostmi zobrazujícími reklamy od okamžiku, kdy se tato forma financování stala běžnou. Nyní však vypadá, že Google skutečně usiluje o svůj postup.

Zdroj: Verge
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články