Nejoblíbenější mobilní aplikace Čechů se už brzy změní k nepoznání. Přečtěte si o všech novinkách teď, ať pak nejste překvapeni

WhatsApp je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších aplikací svého druhu, ale neustále se vyvíjí, aby zůstala aktuální.

SMS i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vývojáři právě pracují na významných změnách v uživatelském rozhraní, které sice nebudou úplně nepoznané, ale přinesou značné změny. Některé z těchto novinek již byly představeny v poslední beta verzi pro Android. Dosud se WhatsApp vyznačoval tradičními barvami – zelenou a bílou, nebo černou, pokud jste používali tmavý režim. Nyní se však tato zelená barva stane mnohem méně dominantní. 

Příjemné změny

Horní lišta aplikace už nebude zelená, zůstane pouze nápis „WhatsApp“, který bude bílý. Tato změna je součástí snahy aktualizovat vzhled WhatsAppu a udělat jej modernějším a atraktivnějším. Kromě změny v barevném schématu se připravuje i zavedení nové odstínu zelené pro všechny ovládací prvky, včetně plovoucího tlačítka. Toto nové rozhraní bylo zaznamenáno v beta verzi aplikace pro Android s označením 2.23.20.10, a podobné prvky byly zaznamenány i v beta verzi pro iOS (23.19.1.72). 

Whatsapp iZdroj fotografie: Depositphotos

Novinky

Nové rozhraní také přináší spodní lištu, kam se přesouvají některé ovládací prvky, které byly dříve umístěny nahoře v aplikaci. Bude také k dispozici filtr, který umožní zobrazení pouze nepřečtených zpráv nebo skupinových chatů. Přesné datum zavedení tohoto nového uživatelského rozhraní do běžného provozu zatím není známo, ale je jasné, že se na něm aktivně pracuje. Je povzbudivé vidět, že Meta, majitel WhatsAppu, dbá na to, aby tato populární aplikace zůstala moderní a uživatelsky příjemná.

Zdroj: Mobilizujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články