Na WhatsAppu můžete být kompletně neviditelní, dokonce si můžete tajně číst zprávy. Stačí k tomu udělat jedinou věc

Jedna z největších a nejoblíbenějších chatovacích aplikací nabízí spousta možností, o kterých lidé ve skutečnosti vůbec neví.

i Zdroj fotografie: Helar Lukats / Creative Commons / CC BY-SA
                   

WhatsApp je populární aplikace pro zasílání zpráv, která již sama o sobě nabízí několik způsobů, jak chránit vaši soukromí před zvědavými pohledy ostatních uživatelů. Nicméně, existuje rozšíření pro internetové prohlížeče, které přidává další funkce a umožňuje vám skrýt kompletně svou aktivitu ve WhatsApp. To znamená, že můžete číst zprávy, aniž by o tom ostatní byli informováni. 

Hlavně tajně

WhatsApp již dlouho umožňuje uživatelům přizpůsobit si své chatovací zážitky ve webové verzi aplikace. Můžete vypnout zobrazení „Naposledy viděn a online“ nebo zakázat potvrzení přečtení zpráv. Nicméně, aplikace zatím neposkytovala možnost skrýt další stavové zprávy nebo číst zprávy bez toho, aby byly označeny jako zobrazené. S pomocí tohoto bezplatného rozšíření s názvem WAIncognito, které je k dispozici pro prohlížeče Chrome a Firefox, to však můžete změnit. 

Novinky a výhody

Po instalaci WAIncognito se automaticky objeví ve webové verzi WhatsApp ikona klobouku a masky. Po klepnutí na tuto ikonu můžete provádět různá nastavení týkající se toho, kdy a jak se vaše aktivity projeví u ostatních uživatelů. Například můžete vypnout funkci „Typing…“ (Píše…), což je něco, co není možné udělat v mobilní nebo standardní webové verzi. V samotném chatu můžete také ručně rozhodnout, kdy označit zprávu jako „přečtenou“ pro druhou osobu. Stačí kliknout na zelené tlačítko „Mark as read“ (Označit jako přečtené). Během této doby můžete stále přijímat zprávy, ale jakmile odpovíte na nějakou zprávu, všechny předchozí zprávy budou klasifikovány jako „viděné“. 

Whatsapp iZdroj fotografie: Depositphotos

WAIncognito vám také umožňuje obnovit zprávy, které již byly smazány. Tato rozšíření neomezená pouze na individuální nebo skupinové chaty, ale můžete také prohlížet i fotografie a videa, aniž by byly označeny jako „viděné“. To vše vám dává více kontroly nad vaší aktivitou ve WhatsApp a umožňuje vám chránit své soukromí tak, jak si přejete.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články