WhatsApp maže lidem hromadně jejich účty, možná brzy smažou i ten váš. Rychle si to zkontrolujte

WhatsApp může svým uživatelům smazat účet, který dlouhodobě nevykazuje žádnou aktivitu. Může k tomu dojít i bez předchozího upozornění. Na tohle si raději dejte pozor.

oblíbená aplikace i Zdroj fotografie: Santeri Viinamäki / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Věděli jste, že vám provozovatel aplikace WhatsApp může smazat účet, pokud na něm nejste nějakou dobu aktivní? Pokud si nedáte pozor, můžete tak přijít o veškeré své konverzace i média. Ono to však má svůj dobrý důvod a společnost Meta, která WhatsApp provozuje, tím rozhodně nechce svým uživatelům uškodit.

Můžou vám smazat účet

Aplikace WhatsApp se na celém světě těší velké oblibě a jen hrstka lidí by WhatsApp přestala ze dne na den používat. U každého uživatele však může nastat situace, kdy se ke svému účtu delší dobu nepřihlásí. Nejčastěji se tak děje při změně telefonního čísla, kdy si uživatel zakládá účet nový. WhatsApp tak může smazat účet, který více jak 120 dní nevykazuje žádnou aktivitu. Společnost o tom všechny své uživatele informuje ve smluvních podmínkách, které najdete zde.

Pokud tedy plánujete změnu telefonního čísla a nechcete přitom přijít o svůj účet ani všechny data, můžete si svůj stávající účet jednoduše převést na nové číslo. Stačí v aplikaci vyhledat Nastavení, kde si v položce Účet jednoduše změníte stávající telefonní číslo za nové.

smazat účet
iZdroj fotografie: mikemacmarketing / Creative Commons / CC BY-SA

Bezpečnostní opatření

Důvodem, proč vám může WhatsApp po 120 dnech nečinnosti smazat účet, je vaše vlastní ochrana. Mobilní operátoři totiž v některých případech takzvaně recyklují stará telefonní čísla, a tudíž můžou vaše staré číslo přidělit novému zákazníkovi. Ten by se následně mohl velmi lehce dostat k vaším údajům ve vašem původním účtu WhatsAppu.

Z tohoto důvodu je každý neaktivní účet po uplynutí doby smazán. Za neaktivní účty se přitom považují takové, které jsou po dobu 120 dnů offline. Ve výsledku to znamená, že k zachování svého účtu stačí, když budete pravidelně připojeni a ani nemusíte v aplikaci aktivně něco dělat.

Whatsapp

Máte účet na WhatsApp? Brzy o něj přijdete a neuděláte s tím vůbec nic. Čeká to každého, vyhnout se tomu nedá

Dostatek času

Lhůta 120 dní přitom představuje dostatečně dlouhé období. Za normálních podmínek u většiny uživatelů k tak dlouhé neaktivitě nikdy nedojde, a proto se o svůj WhatsApp účet nemusíte zbytečně strachovat, pokud ho používáte pouze sporadicky. WhatsApp vám nemůže smazat účet, pokud je pravidelně aktivní. Stačí, když budete mít aplikaci připojenou k internetu a sem tam obdržíte nějakou zprávu. Také si nezapomeňte změnit své nové telefonní číslo v Nastavení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články