Ode dneška je konec: Na těchto telefonech WhatsApp už nezapnete, možná se to týká i vás

Pokud patříte mezi majitele těchto telefonů, aplikaci Whatsapp na nich už nikdy nerozjedete. Dokonce vám nepůjde ani nainstalovat.

Whatsapp i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Od 24. října letošního roku nebude možné využívat WhatsApp na určitých starších modelech smartphone. Měli byste si proto prověřit, zda váš telefon není mezi nimi. WhatsApp oficiálně oznámil, že od tohoto data nepodporuje některé starší verze systému Android. Tato opatření byla potvrzena, a novým minimálním požadavkem pro používání WhatsAppu je verze Androidu 5.0 a novější. WhatsApp také zabezpečil, že uživatelé dotčených zařízení budou o této změně informováni a budou moci provést aktualizaci svých systémů. Nicméně tento krok ovlivní jen malý zlomek uživatelů. 

Možná patříte mezi ně 

Statistiky ukazují, že počet osob, které stále používají Android verze starší než 5.0, představuje méně než jedno procento celkového počtu. To vzhledem k více než dvěm miliardám uživatelů WhatsApp po celém světě představuje jen nepatrný zlomek, kolem jednoho milionu zařízení. Pokud jste zvědaví, zda tato změna ovlivní i váš smartphone, můžete to jednoduše zjistit v nastavení zařízení. 

Whatsapp iZdroj fotografie: Depositphotos

Ověření

Otevřete aplikaci „Nastavení“ na vašem Android telefonu, klepněte na „Informace o telefonu/Verze systému Android“ v dolní části a podívejte se na údaje o verzi systému Android, aktualizaci zabezpečení a číslo sestavení. Pokud se váš telefon řadí mezi starší modely, které jsou touto změnou postiženy, mělo by se jednat o zařízení jako Samsung Galaxy S3 nebo Huawei Ascend P1, které byly populární a na špičce technologie v době svého vydání v roce 2012. Avšak podpora pro tato zařízení skončila dávno a nebyla poskytována pro Android verze 5.0 a vyšší.

Zdroj: Whatsapp
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články