Tajemství legendárních kouzelnických triků odhalena v plné kráse. Vyčarovat holubici z pírka dokážete i vy

Umět správně předvést něco ze salónní magie je poměrně vzácný dar. Jen asi 1 člověk z 25 000 to dokáže skutečně správně. Můžete to být právě vy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Magie a kouzla jsou s člověkem od počátku. Velmi rychle se stala trvalou součástí zábavního průmyslu a kouzelníci po celém světě stále pátrají po nových tricích. Cest, jak okouzlit publikum a přivést ho v tichý úžas, je stále velké množství. Ovšem základních principů těchto triků není zase tolik. Hlavním faktorem je pečlivá příprava, rekvizity, a hlavně odvedení pozornosti diváka. Ostatně celá magie využívá skutečnost, že klamáni být chceme.

Ptáci z peří a pohyblivé karty

S proměnou pírka na holuba měl v soutěži Britain’s Got Talent velký úspěch Darcy Oake. Pírko bylo ve skutečnosti tzv. flash paper. Jde o materiál, který hoří velmi rychle a velmi jasným světlem. Právě tento záblesk mu posloužil k velmi prosté věci – tedy vytažení holuba z tajné kapsy v rukávu jeho oblečení. Iluzionismus není v zásadě nic jiného než naprosto precizní souhra pohybů, gest a věcí ukrytých na příhodných místech.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Objevení předem vybrané karty je jeden z nejstarších triků na světě. Dobrovolník zvolí kartu a vrátí ji do balíčku. Kouzelník udělá několik pohybů a karta se sama vysune. Jenže ne tak úplně sama. Klíčem je maličká vycpávka, kterou kouzelník přilepí na kartu, když je vracena do balíčku. To pak vytvoří iluzi karty, která se sama od sebe vysouvá z balíčku. Prodávají se navíc také speciální karty na karetní triky, které mají upravené povrchy.

Plechovka na kartě a věci v lahvi

Plechovka od limonády, která stojí na kartě, kde zdánlivě nemá oporu. Opět stará klasika, jejíž mistrovské zvládnutí je demonstrací kouzelnického umu. Je to jeden z nejlehčích triků, velmi vhodný pro začátečníky se zájmem o tento obor. Pokud byste měli možnost podívat se z jiného úhlu, všimnete si, že plechovka stojí na podložce ve tvaru T. Sloupek, který poskytuje plechu oporu, jsou zkrátka dvě karty narovnané k sobě. Opora pak není problém.

iZdroj fotografie: Pixabay

Velmi populárním pouličním trikem je vpravení telefonu do PET láhve nebo jiného uzavřeného prostoru. Kouzelník ukáže láhev, vyžádá si mobilní telefon a pak ho prudkým pohybem dostane dovnitř skrze stěnu. To se dá provést několika způsoby a nejoblíbenější je malinký, ale velmi ostrý nůž umístěný mezi prsty. Po otestování je lahev jednoduše naříznuta a po vpravení telefonu vše přilne zpátky. Žádné složité mechanismy, jen šikovné ruce.

Procházení zdí a krabice s pilou

Jeden z triků, které asi nejvíc proslavil David Copperfield, je procházení zdí. V prostoru zakrytém tak, že je vidět jen silueta kouzelníka, dojde k jeho průchodu pevnou zdí. Ta je předem prověřena a zkontrolována. Vypadá to velmi dobře a provedení je jako obvykle velmi jednoduché. Stěna je skutečně pevná, což už se nedá říct o podlaze. V té je totiž průchod ve tvaru písmena V a kouzelník potřebuje jen zlomek sekundy, aby se dostal na druhou stranu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Přeříznuté tělo je také Copperfieldův oblíbený kousek. Byl uzavřen do krabice, rozdělen pilou a obě části fungovaly nezávisle na sobě. Pak došlo opět ke spojení a David vyšel živý a zdravý. Aby taky ne. Klíčem k této klasice je asistent tvořící druhou polovinu těla kouzelníka. Každá část krabice skrývá samostatné a zahnuté tělo – jeden ukazuje trup a druhý nohy. Tak snad jste nepřišli o příliš iluzí a i další návštěvy magických představení vás budou bavit.

Zkoušeli jste se někdy naučit nějaký magický trik? Jak to dopadlo?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články