Hromadná krádež Netflix účtů v Česku: Rychle si zkontrolujte ten svůj, hrozí i ztráta bankovního účtu

Kyberzločinci nabízí na internetu výhodné účty oblíbené streamovací stanice Netflix. Slibují neomezenou nabídku, k účtu se ale nedostanete. Nenechte se nalákat!

zdražování netflixu i Zdroj fotografie: Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Netflix je dlouhodobě považován za nejoblíbenější streamovací stanici. Spousta uživatelů však hledá způsob, jak si oblíbenou stanici pořídit a neplatit vysoké měsíční poplatky. Dlouhodobě oblíbenou strategií bylo sdílení jednoho účtu v několika domácnostech, které se na měsíční předplatné jednoduše složily. Tomu však Netflix učinil přítrž svým zákazem sdílení hesel. Tato situace ovšem nahrává různým kyberpodvodníkům, kteří na dark webu nabízí výhodné účty za pár peněz.

Výhodné účty Netflixu

Sílení hesel bylo oblíbené nejen v Česku, ale na všech světových trzích. Jednalo se o způsob, jak si užívat veškerou zábavu, kterou streamovací stanice nabízí, za výrazně nižší poplatky. V loňském roce však Netflix vydal zákaz sdílení hesel mimo osoby jedné domácnosti, takže podobným praktikám učinil přítrž. Stávající uživatelé mají nově možnost přidat ke svému účtu nový účet za zvýhodněnou cenu, která v Česku činí pouhých 79 korun měsíčně. Stále se však najdou uživatelé, kteří nejsou ani takový poplatek ochotní zaplatit, a právě na ně cílí různí internetoví podvodníci, kteří nabízejí výhodné účty za ještě nižší ceny.

výhodné účty
iZdroj fotografie: mikemacmarketing / Creative Commons / CC BY-SA
Přístup na odcizené účty bude zablokovaný

Dark web i Telegram

K šíření nelegálních nabídek slouží především temná zákoutí dark webu. Bezpečnostní experti ze společnosti Check Point objevili také několik kanálů na oblíbeném komunikátoru Telegram, které byly primárně určeny k šíření nabídek na výhodné účty Netflixu. Zločinci tak nabízejí Netflix za pouhé 2 dolary měsíčně, což je v přepočtu zhruba 50 korun. Přitom garantují přístup ke kompletní nabídce streamovací stanice bez jakýchkoliv omezení. Komu na tom nepřišlo nic divného, jednoduše se stal součástí kriminálního jednání.

zdražování Netflixu

Bude Netflix letos jenom pro bohaté? Oblíbený streamovací gigant chystá masivní zdražení, které pocítí stovky tisíc Čechů

Ukradené účty jiných uživatelů

Výhodné účty, které kyberzločinci nabízí, jsou většinou součástí dalších kybernetických podvodů. Jedná se o účty jiných uživatelů, kterým byly v minulosti ukradeny přístupové údaje. Noví uživatelé tak rozhodně nedostanou neomezený přístup k celkové nabídce Netflixu. Odcizené účty bývají po čase blokovány. Existují však i případy, kdy nový uživatel přístup po zaplacení požadované částky vůbec nezískal. Ve všech ohledech se tak jedná o internetový podvod, kterému by se měli všichni uživatelé vyhnout. Ušetřené peníze za měsíční poplatek se totiž můžou značně prodražit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články