Neomezené volání za 0 Kč: Češi přišli na způsob, jak ušetřit u všech operátorů

Volání přes WhatsApp nikdy nebylo příjemnější a výhodnější. Nyní můžete přes aplikaci volat i neuloženým kontaktům, a navíc ještě ušetřit peníze za klasický kredit.

volání přes WhatsApp i Zdroj fotografie: Andy Melton from Salem, OR, USA / Creative Commons / CC BY-SA
                   

WhatsApp brzy přinese dvě zajímavé novinky, které zásadně ovlivní uživatelskou úroveň oblíbeného komunikátoru. První z nich je možnost manuálního vytáčení neuložených telefonních čísel, které značně zjednoduší volání přes WhatsApp. Druhá se pak týká nových možností soukromých zpráv v komunitních chatech. Pro běžné uživatele je zajímavá především první novinka, která zjednoduší volání pomocí internetu, které je tak zcela zdarma.

Volání přes WhatsApp

Obě novinky se objevily v beta verzi s novými aktualizacemi. Nejzajímavější určitě je přidání číselníku, na kterém půjde jednoduše zadat a vytočit neuložené telefonní číslo tak, jak jsme na to zvyklí u klasického telefonování. Nabízí tak možnost volání přes WhatsApp také kontaktům, které nemáme uložené a ani je nechceme mít uložené. Tuto funkci tak uživatele nejvíce ocení v případě domlouvání různých bazarových prodejů a tak podobně. Už tedy nebude nutné si každý kontakt ukládat, pokud chceme ušetřit kredit za klasické volání a využít volání zdarma po internetu.

hovor nezvedejte
iZdroj fotografie: Tim Parkinson / Creative Commons / CC BY-SA
Volání po internetu zdarma

Správa komunitních chatů

Komunitní chaty slouží především ke komunikování ve skupinách. Přesto může občas nastat situace, kdy potřebujete něco soukromě sdělit jednomu konkrétnímu kontaktu nebo konkrétní části skupiny. Druhá novinka, která byla objevena v beta verzi WhatsAppu, přináší více možností správy komunitních skupin. Nově tak budou mít uživatelé možnost tiše skrýt určité skupinové chaty nebo je zpřístupnit pouze vybraným členům skupiny. Výsledkem by měla být další možnost soukromé komunikace v aplikaci. Větší využití si však pravděpodobně najde možnost volání přes WhatsApp.

Facebook aplikace

Máte v telefonu tyto aplikace? Smažte je, můžete díky nim přijít o účet na WhatsAppu a 15 000 Kč

Novinek se dočkáme už brzy

Zatím není společností Meta potvrzeno žádné datum, kdy bychom se plánovaných novinek mohli dočkat také ve své aplikaci WhatsApp. Dá se ale předpokládat, že to už nebude dlouho trvat, jelikož se obě novinky testují v beta verzi aplikace. Možná se tak volání přes WhatsApp dočkáme už s příští aktualizací, která by kromě těchto novinek měla přinést i vylepšení v oblasti zabezpečení aplikace.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články