Varování: Tomuto e-shopu se vyhněte obloukem, hned při jeho návštěve zaplatíte 10 000 Kč, bez výjimky

Česká obchodní inspekce (ČOI) upozorňuje na potenciální podvodný e-shop Hezké oblečení s.r.o., působící pod značkou Létej Levně. Spotřebitelé si stěžují na nečekaně vysoké faktury za tzv. výhodné letenky, což vyvolalo obavy a vedlo ČOI k prověření postupů této společnosti.

i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Vánoce už jsou za námi, ale nákupy teprve začínají, a to s sebou přináší i riziko podvodných e-shopů. Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před jedním novým e-shopem, na který se lidé stěžují na sociálních sítích.

Nový podvodný e-shop

Podle oficiální zprávy ČOI prověřuje společnost Hezké oblečení s.r.o., která působí pod značkou Létej Levně. V poslední době dostala inspekce několik podání od obyčejných spotřebitelů, kteří mají námitky k postupům této společnosti.

Co se uživatelům nelíbí?

Hezké oblečení s.r.o. na Facebooku propaguje nabídku levných letenek pomocí bannerů. Když uživatel klikne a vyplní vstupní formulář, obdrží fakturu na téměř deset tisíc korun s krátkou dobou splatnosti a předžalobní výzvou.

iZdroj fotografie: Depositephotos

Smlouva ihned stanoví cenu

Podle obchodních podmínek Hezké oblečení s.r.o. poskytuje poradenství v oblasti výběru a doporučování výhodných letenek pod značkou Létej Levně. Smlouva o poskytování služeb zavazuje zákazníka k zaplacení 9 900 Kč za zasílání tipů na výhodné letenky. ČOI varuje spotřebitele před možnými riziky spojenými s touto činností na sociálních sítích a prověřuje jednání společnosti.

Je důležité být obezřetní a mít na paměti možná rizika při nákupech na internetu, zejména u nových e-shopů.

Setkali jste se s tímto e-shopem?

Zdroj: ČOI
Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články