Varování: Jeden z nejznámějších obchodů je jeden velký podvod. Kdo si nedá pozor, toho oberou o všechny peníze

Kdo nakoupí na tomto internetovém obchodě, ten přijde o velkou část svých peněz. Jde o podvod, nachytalo se už mnoho Čechů.

Peníze v ruce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I v roce 2024 zůstává aplikace Temu jednou z nejoblíbenějších aplikací jak v obchodě Google Play, tak v konkurenčním Apple App Store. Přestože si získala velkou popularitu, neustále se opakují varování před riziky spojenými s tímto čínským e-shopem a také před kvalitou nabízených produktů.

Nebezpečí oblíbené aplikace

Aplikace Temu nadále láká zákazníky levnými nabídkami, začínajícími již od 9 korun. Její popularita neklesá, a to i přes opakující se varování. Podobně jako Amazon nebo AliExpress, i Temu je platformou, na které různí výrobci nabízejí své produkty.

I přesto, že se Temu snaží poskytnout uživatelům příjemný zážitek z nakupování, je důležité být opatrný a chránit své peníze a soukromí.

Bankovní údaje iZdroj fotografie: Depositephotos

Existuje několik rad, které by měl uživatel dodržovat:

  • Pečlivý výběr zboží: Při prohlížení nabídky věnujte pozornost oficiálním obrázkům produktů a také recenzím a fotografiím uživatelů.
  • Velikost oblečení: Velikosti oblečení mohou být odlišné od těch evropských. Pokud je to možné, použijte tabulku velikostí.
  • Kontrola barev a materiálů: Důkladně zkontrolujte uvedenou barvu a materiál produktu, protože nemáte možnost si ho předem prohlédnout.
  • Vypnutí upozornění: Pokud vás aplikace příliš ruší, můžete si v nastavení telefonu vypnout upozornění a marketingové e-maily.
  • Ochrana soukromí: Deaktivujte sledování polohy a přístup k dalším osobním údajům, pokud je to možné.

Je důležité si uvědomit, že Temu není podvodná platforma, ale existují rizika spojená s kvalitou produktů a spolehlivostí dodání. Někteří uživatelé se stěžují na nedodání zboží a neochotu zákaznického servisu. Proto je vhodné být obezřetný při nakupování a věnovat pozornost celním předpisům.

Máte svou vlastní zkušenost s touto aplikací Temu?

Zdroj:
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články