Varování: Google odstranil oblíbenou funkci, uživatelé internetu šílí. Pokud jste zvyklí sledovat recenze, máte smůlu

Google nedávno provedl změny ve vyhledávání, což znamená, že uživatelé již nemohou filtrovat a řadit vyhledávané požadavky dle vlastní potřeby a požadavků.

i Zdroj fotografie: Dominik Matus / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Určitě znáte tu situaci, kdy jste vyrazili na cesty nebo dovolenou a potřebovali jste pomoc s hledáním ideálního místa na jídlo. S tímto problémem vždy snadno pomohl Google. Věděl, jaké podniky v okolí se nachází a nabízel i jejich hodnocení pro lepší orientaci. Tato možnost pomoci ale je nyní komplikovaná.

Vyhledávání restaurací v okolí

Do teď vyhledávání fungovalo tak, že Google nabídl ve vyhledávání hned mnoho možností, kam zajít. Šlo své požadavky i specifikovat a filtrovat podle potřeby například na otevírací dobu. Tato možnost již zcela z vyhledávání zmizela. Další filtr, který prošel změnou je řazení podle ceny podniků. Každý podnik měl přiřazené ikony v podobě dolarů. Ty sice ve vyhledávání zůstávají, ale již nejde podle toho restaurace filtrovat či řadit.

Co ale uživatele ovlivní nejvíc, je totální absence možnosti filtrovat hledání podle hodnocení restaurací. Aktuálně je možné restaurace seřadit pouze od nejlepší po nejhorší, a to tedy výběr restaurace může komplikovat. Dříve bylo možné předem nastavit v jakém rozmezí hodnocení restauraci hledáte od půlky hvězdičky až po 4,5 hvězdičky.

Google recenze

Hodnocení restaurací v podobě recenzí bylo během hledání restaurace velmi nápomocné. Bylo možné hodnocení snadno filtrovat. Nyní ale toto už není možné. Recenze již nelze filtrovat a řadit jako nejhorší, nejlepší nebo nejnovější. Tímto byl v recenzích způsoben poměrně chaos, protože se možná budete muset řídit recenzemi, které jsou staré i několik let.

Google vyhledávač iZdroj fotografie: Depositephotos

Dále byla odstraněna i funkce filtrů u fotografií, ale naštěstí zde byla zavedena nová sekce nabídky, kde najdete snadno jídelní lístek dané restaurace, jak uvádí web Mobilizujeme.

Google má důvod ke změnám

Proč Google tyto změny zavedl se ptají všichni. Bohužel Google se k těmto změnám doposud oficiálně nevyjádřil, a tak se můžeme pouze domnívat, že jde o zjednodušení rozhraní. V tomto případě je ale tato změna na škodu a uživatelům komplikuje orientaci ve vyhledávání.

Využívali jste tyto funkce a co říkáte na jejich odstranění?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články