Uživatelé Youtube budou platit poplatky za sledování videí: Buď si zaplatí premium účet, nebo si už nic nepřehrají

Uživatelé Youtube budou platit poplatky za sledování videí. Všichni si musí pořídit předplatné, jinak si už žádné video nikdy nepustí. Už se tomu nikdo nevyhne.

uživatelé YouTube i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Společnosti YouTube pomalu, ale jistě, dochází trpělivost s četným používáním blokátorů reklam. Uživatelé YouTube, kteří blokátory reklam používají, si žádné další video už neužijí. Společnost přišla na nový způsob, jak problém s blokátory reklam jednou pro vždy vyřešit. Jedinou možností tak je zaplatit za účet YouTube Premium, který je plně bez reklam.

Uživatelé YouTube musí platit

Nelze popřít, že se na YouTube objevuje čím dál více reklam. Některé z nich mohou dosahovat délky i třiceti minut a mnohdy ani nejdou přeskočit. Pokud se vám taková reklama zobrazí během sledování oblíbeného videa, značně vám to zkazí zážitek. Společnost se tímto způsobem snaží docílit toho, aby uživatelé YouTube zaplatili a přestoupili na YouTube Premium, které je zcela bez reklam.

Poplatek v tomto případě nahrazuje výdělek, který by jinak firma získala ze zobrazené reklamy. Spousta uživatelů však nechce za sledování videí platit a raději volí aktivní blokátory reklam. Tím však porušují smluvní podmínky používání platformy YouTube.

uživatelé WhatsAppu
iZdroj fotografie: Glenn Carstens-Peters / Creative Commons / CC BY-SA
Blokátory reklam už budou při sledování videí na YouTube k ničemu.

Blokátor reklam už bude k ničemu

Uživatelé YouTube, kteří používají blokátory reklam, připravují společnost o značnou část zisku. Googlu však už došla trpělivost a přichází s razantním řešením, které uživatele s blokátory donutí, aby přešli na YouTube Premium nebo se smířili s reklamami. Předchozí pokusy, kterými YouTube bojoval proti blokátorům reklam, obsahovalo nepříjemná opatření, jako je automatické přeskakování na konec videí, nevratné ztlumení zvuku, zpomalování videa nebo aktivní odpočet přes celou obrazovku. Nejnovější opatření však jednou pro vždy změní pravidla hry. Reklamy budou od teď součástí přehrávaných videí, takže je blokátory reklam nerozeznají, jak uvádí web GoogleWatchBlob.de.

youtube

Buď zaplatíte 3 600 Kč nebo smolík: Youtube má nová pravidla. Kdo peníze neodevzdá, už si žádné video nikdy nepustí

Google tak obejde algoritmus, na kterém blokátory reklam fungují. Společnosti se povedlo vyvinout program, který reklamy vloží přímo do videí, takže budou jejich součástí a nebudou se pokaždé přepínat. Blokátor reklam tak nepozná, jestli se právě přehrává video nebo reklama. Zároveň nebude možné takovou reklamu ani přeskočit. YouTube si tím jednou pro vždy zajistí, aby společnosti neunikaly žádné zisky. Jedinou možností, jak se reklam zbavit, tak bude přechod na YouTube Premium.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články