Uživatelé WhatsAppu mají smůlu, budou muset platit 3 600 Kč. Žádná jiná možnost není, buď zaplatíte, nebo máte s používáním utrum

Používáte aplikaci Whatsapp? Pak se připravte na to, že budete muset platit 3 600 Kč. Kdo nezaplatí, ten bude mít s používáním aplikace utrum.

Aplikace na telefonu i Zdroj fotografie: Juliescribbles / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Koncem listopadu WhatsApp ve spolupráci s Googlem představil novinku pro uživatele na Androidu, která se týká zálohování chatů, obrázků a videí. Nově bude možné tyto zálohy ukládat pouze na vlastní Google Disk, což znamená, že každý uživatel bude muset počítat s tím, že si svými zálohami zaplní své cloudové úložiště.

Nová pravidla Whatsapp

Změna v pravidlech zálohování na WhatsAppu představuje odchylku od předchozího standardu, kdy bylo možné jednoduše provést zálohu jedním tlačítkem a data byla ukládána do cloudu WhatsAppu. Nově se záloha bude ukládat přímo na Google Disk každého uživatele, což přináší některé změny v procesu zálohování. Tato novinka měla původně být nasazována postupně do poloviny roku 2024, ale někteří uživatelé již mohou změnu pocítit. Tato změna se však týká pouze uživatelů na Androidu, zatímco uživatelé iOS mohou nadále zálohovat svá data do svého vlastního iCloud úložiště.

Jak úložiště nastavit?

Pro využití této novinky na Androidu můžete v aplikaci WhatsApp přejít do Nastavení -> Chaty -> Zálohování chatů. Zde můžete jednoduše stisknout tlačítko Zálohovat a vybrat, zda chcete zálohovat do úložiště telefonu nebo na svůj Google Disk pomocí propojení s gmailovým účtem.

iZdroj fotografie: Depositephotos
Někteří uživatelé aplikace WhatsApp si budou muset pořádně připlatit.

Co se týče možného placení za rozšíření úložného prostoru, Google nabízí všem registrovaným uživatelům 15 GB volného místa zdarma. Nicméně, pokud si tento prostor zaplníte, budete pravděpodobně muset přejít na placený tarif. Za 60 korun měsíčně můžete získat 100 GB, za 80 korun měsíčně 200 GB a pro náročnější uživatele je k dispozici 2TB cloudové úložiště za 300 korun měsíčně, což dělá ročně 3 600 Kč.

Jak budete vy řešit tuto změnu ukládání souborů?

Zdroj: Google.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články