Uživatelé Whatsappu mají smůlu, budou muset platit 3 600 Kč. Tohle se na nás valí, naše peněženky to bude pořádně bolet

WhatsApp na Androidu představil novou možnost zálohování chatů, obrázků a videí přímo na Google Disk, což mění původní jednotlačítkový postup a umožňuje uživatelům vlastní cloudové uložiště, ale může ovlivnit dostupné místo na jejich Google Disku a tím jejich peněženky.

i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Na konci listopadu WhatsApp ve spolupráci s Googlem představil novinku pro uživatele Androidu, týkající se zálohování chatů, obrázků a videí. Nově je možné provádět zálohy přímo na Google Disk. Každý uživatel tak bude mít své zálohy uložené ve svém vlastním cloudu, což může mít vliv na dostupné místo v jejich cloudovém úložišti.

Změna v ukládání dat

Změny pravidel zálohování v WhatsAppu přinesly konec pohodlného jednotlačítkového postupu. Dříve stačilo jedno tlačítko, a záloha se automaticky ukládala do cloudu WhatsAppu. Poté bylo jednoduché tuto zálohu stáhnout na novém zařízení při přihlášení s telefonním číslem. Nově se však zálohy ukládají přímo na Google Disk, do cloudu, který si uživatel zvolí.

Uživatelé Android

Původní plán byl nasadit tuto novinku postupně až v polovině roku 2024, ale někteří uživatelé již změnu pocítili. Nová funkce je dostupná pouze pro uživatele s Androidem, zatímco uživatelé s iOS provádějí zálohu do svého vlastního iCloudu.

Jak změnit úložiště?

Pro aktivaci nového zálohování přejděte v aplikaci WhatsApp do Nastavení –> Chaty –> Zálohování chatů. Tlačítkem Zálohovat můžete jednoduše ukládat zálohu na úložiště telefonu. V dolní části obrazovky můžete připojit WhatsApp ke svému gmailovému účtu a zálohovat přímo na Google Disk, který je s tímto účtem propojen.

iZdroj fotografie: Depositephotos

Platba za úložný prostor

Co se týče otázky placení, Google nabízí všem registrovaným uživatelům 15 GB volného místa zdarma. Pokud však tento prostor zaplníte, může se stát, že pro zálohování WhatsAppu budete muset přejít na placený tarif. Například za 60 korun měsíčně získáte 100 GB volného místa na zálohování, za 80 korun měsíčně můžete mít 200 GB. Pro náročnější uživatele je k dispozici i 2TB cloudové úložiště za 300 korun měsíčně.

Zdroj: Google.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články