Uživatelé Netflixu jsou ve velkém nebezpečí: Tomáš (41) se chtěl jenom v klidu podívat na film, přišel kvůli tomu o 37 000 Kč

Uživatelé Netflixu by se měli mít na pozoru před každou nabídkou, která nabízí streamovací účet za pár desítek korun. Je to jen důmyslný podvod, který vás připraví o peníze.

uživatelé netflixu i Zdroj fotografie: Ajay Suresh / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Omezení sdílení účtů, které uživatelé Netflixu nepřijali úplně pozitivně, nahrává kyberzločincům, kteří přišli s novým podvodem. Společnost Check Point Software Technologies, která se zabývá kybernetickou a informační bezpečností, nedávno objevila několik nelegálních nabídek na dark webu. Nabízely účet na oblíbené streamovací platformě za pouhých 50 korun měsíčně. Na tyto nabídky lze narazit i na Telegramu.

Uživatlé Netflixu pozor!

Velice lákavá nabídka, před kterou by se měli mít uživatelé Netflixu na pozoru. Vše, co je příliš dobré na to, aby to byla pravda, by mělo být podezřelé. V tomto případě vás takový účet dokonce může přijít hodně draho. Podvodníci samozřejmě prezentují tyto účty jako naprosto legitimní nabídku, díky které získáte přístup k plnému obsahu streamovací platformy Netflix. I zde je hlavním cílem získání vašich osobních údajů a přístupu k vašim financím.

uživatelé netflixu, telefon s nápisem NETFLIX
iZdroj fotografie: stockcatalog / Creative Commons / CC BY-SA
Podvodníci využívají Netflix. Nevěřte nabídkám, které jsou až přespříliš výhodné

„Je důležité upozornit, že účty prodávané tímto způsobem jsou často spojeny s další kybernetickou kriminalitou. Většina účtů je získána pomocí ukradených přihlašovacích údajů nebo z prolomených účtů. Proto mohou kyberzločinci nabízet výrazně nižší ceny,“ varuje Pavel Krejčí, bezpečnostní inženýr ze společnosti Check Point Software Technologies. Uživatelé Netflixu by si na podobné praktiky měli dávat pozor. „Každý zločinec nemusí dodržet svou část dohody, takže často vy nedostanete nic. Maximálně vám bude zablokován účet.“

Netflix 2024: Brutální poplatky a tisíce reklam. Většina z nás se bohužel nedoplatí, tohle se na nás valí

Levně koupené, dvakrát placené

Dohody uzavřené se zločinci bývají vždycky výhodnější pro ně než pro vás. Kromě peněz tak můžete přijít o své osobní přístupové údaje, které mohou vést k dalším kyberzločinům. Kyberzločinci jsou v dnešní době značně vynalézaví a na pozoru by se před jejich praktikami měli mít všichni uživatlé Netflixu i jiných služeb. Všechny osobní informace, které z důvěřivých uživatelů podvodníci získají, jsou dále zneužity k dalším podvodům nebo je kyberzločinci prodávají zájemcům na dark webu, kteří je dále zneužívají pro své nekalé účely.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články