Zjistěte si několika testy, jestli jste materiál pro FBI | VědaŽivě.cz

Zvládnete projít testem speciálních agentů? FBI odtajnila 2 obrázky, které vyzkouší vaší dedukci

Při každém sledování akční detektivky nejspíš člověka napadne, jaké by to bylo být takovým agentem FBI. Jenže dostat se na takovou pozici není nic snadného.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pozice agenta FBI je jednou z nejtěžších prací na světě, jakou lze získat. Podle statistik je přijato méně než 5 % uchazečů a zodpovězení řady otázek může ukázat, zda má kandidát přirozené předpoklady. Potřebuje si totiž vyvinout kreativní přístup a schopnost rozumně odůvodnit logické závěry. Následující příklady vám ukáží několik takových situaci, kdy je třeba správně zhodnotit situaci. Uspěli byste v konkurzu na vládního agenta? Řešení naleznete na konci.
Kdo je matka dítěte a vražedná hra

Tohle je první zkouška, podívejte se pozorně na obrázek. V pokoji jsou dvě ženy a mezi nimi si hraje malý chlapec. Ženy sedí naproti sobě, zatímco on se plně věnuje kostkám na podlaze. Důkladně si tento výjev prostudujte. Otázkou je, která z přítomných žen je podle vás matkou dítěte. Další zkouška už je značně smrtonosnější a zahrnuje hru sériového vraha a jeho nevinných obětí. Je to hra na kočku a myši, nebo spíš pilulky a smrt.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Kulakova

Sériový vrah svým obětem nabídl hru. Na stole jsou dvě pilulky a dva kelímky s vodou. Když si oběť jednu vezme, vrah si vezme tu druhou. Pokaždé to přežil vrah, zatímco oběť zemřela. Jak si vždycky zvolil tu správnou pilulku? U jedů ještě zůstaneme – tentokrát šli muž se ženou do restaurace. Protože bylo teplo, objednala žena pět nápojů s ledem. Vypila 4 najednou, zatímco muž popíjel jen jeden. Po chvíli zemřel v křečích. Podle doktora byly otrávené všechny.

Kazeta a příběh z Vánoc

Představte si scénu, kdy je muž nalezen mrtvý, v ruce má pistoli a vedle něj je magnetofon. Detektiv pustí nahrávku, kde hlas říká, že „je unaven svým životem a rozhodl se ukončit vlastní utrpení,“ načež je slyšet výstřel. Jenže detektiv kvůli něčemu nevěří, že šlo o sebevraždu. Proč by si měl myslet, že na smrti měl účast ještě někdo? Poslední zkouška už nezahrnuje smrt, ale jenom jednu krádež, která se odehrála během vánočních svátků.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Kulakova

Během vánoční služby byl detektiv 25. prosince zavolán k případu. Zazvonil u domu a za chvíli mu otevřel rozespalý majitel. Detektiv prohlásil: „Váš soused tvrdí, že byl včera u vás na oslavě a mezitím jste mu doma ukradl nějaké cennosti.“ Majitel domu ovšem odvětí, že slavil někde úplně jinde a doma stihl sotva ozdobit stromeček. Detektiv podotkne, aby se neobával, že je docela jasné, že soused lhal. Jak to ale detektiv mohl vědět?

Odpovědi přicházejí

Pokud jste tipovali, že žena v červeném topu je matkou dítěte, pak máte smůlu. Nohy ženy nalevo se stáčí k dítěti a je mírně předkloněná, což je ochranitelská pozice. Pro malé děti je navíc přirozené, že se během vlastní aktivity natočí směrem k matce, pokud je někde poblíž. Co se týče problému s pilulkami, řešení je prosté. Obě pilulky jsou totiž zcela neškodné, oběť se otrávila jedem v kelímku s vodou, kterým pilulku velmi pravděpodobně automaticky zapila.


iZdroj fotografie: Depositphotos

V restauraci byl jed obsažen v ledu ve sklenicích. Protože ale žena vypila všechny 4 nápoje velmi svižně, nestihl se uvolnit. Muž pil jednu sklenku pomalu, takže zkonzumoval i jed. Pokud jde o případ s kazetou, někdo jiný musel nahrávku přetočit na začátek. Jinak by záznam dojel až na konec a vracet by ho museli detektivové. Vánoční řetěz je vypojený a jedno světlo chybí. Je jasné, že majitel říkal pravdu a zdobil v takovém spěchu, že to ani nezkontroloval.

Tak co, kolik případů jste rozlouskli?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Nošení kvalitních respirátorů je dnes nezbytností
Události247.cz
Slovenská vláda se přepočítala. Zavedla loterii, pak lockdown, ale očkovací centra jsou úplně prázdná
ArmádníZpravodaj.cz
Nejtragičtější místa bojů na světě. Zde se odehrávaly ty nejhorší bitvy v celé vojenské historii
adbz.cz
Jak bez námahy a přesto precizně vyčistit vánoční ozdoby, světýlka a umělý stromek. Navraťte letos Vánocům jejich lesk