Zvládnete projít testem speciálních agentů? FBI odtajnila 2 obrázky, které vyzkouší vaší dedukci

Při každém sledování akční detektivky nejspíš člověka napadne, jaké by to bylo být takovým agentem FBI. Jenže dostat se na takovou pozici není nic snadného.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pozice agenta FBI je jednou z nejtěžších prací na světě, jakou lze získat. Podle statistik je přijato méně než 5 % uchazečů a zodpovězení řady otázek může ukázat, zda má kandidát přirozené předpoklady. Potřebuje si totiž vyvinout kreativní přístup a schopnost rozumně odůvodnit logické závěry. Následující příklady vám ukáží několik takových situaci, kdy je třeba správně zhodnotit situaci. Uspěli byste v konkurzu na vládního agenta? Řešení naleznete na konci.

Kdo je matka dítěte a vražedná hra

Tohle je první zkouška, podívejte se pozorně na obrázek. V pokoji jsou dvě ženy a mezi nimi si hraje malý chlapec. Ženy sedí naproti sobě, zatímco on se plně věnuje kostkám na podlaze. Důkladně si tento výjev prostudujte. Otázkou je, která z přítomných žen je podle vás matkou dítěte. Další zkouška už je značně smrtonosnější a zahrnuje hru sériového vraha a jeho nevinných obětí. Je to hra na kočku a myši, nebo spíš pilulky a smrt.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Kulakova

Sériový vrah svým obětem nabídl hru. Na stole jsou dvě pilulky a dva kelímky s vodou. Když si oběť jednu vezme, vrah si vezme tu druhou. Pokaždé to přežil vrah, zatímco oběť zemřela. Jak si vždycky zvolil tu správnou pilulku? U jedů ještě zůstaneme – tentokrát šli muž se ženou do restaurace. Protože bylo teplo, objednala žena pět nápojů s ledem. Vypila 4 najednou, zatímco muž popíjel jen jeden. Po chvíli zemřel v křečích. Podle doktora byly otrávené všechny.

Kazeta a příběh z Vánoc

Představte si scénu, kdy je muž nalezen mrtvý, v ruce má pistoli a vedle něj je magnetofon. Detektiv pustí nahrávku, kde hlas říká, že „je unaven svým životem a rozhodl se ukončit vlastní utrpení,“ načež je slyšet výstřel. Jenže detektiv kvůli něčemu nevěří, že šlo o sebevraždu. Proč by si měl myslet, že na smrti měl účast ještě někdo? Poslední zkouška už nezahrnuje smrt, ale jenom jednu krádež, která se odehrála během vánočních svátků.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Kulakova

Během vánoční služby byl detektiv 25. prosince zavolán k případu. Zazvonil u domu a za chvíli mu otevřel rozespalý majitel. Detektiv prohlásil: „Váš soused tvrdí, že byl včera u vás na oslavě a mezitím jste mu doma ukradl nějaké cennosti.“ Majitel domu ovšem odvětí, že slavil někde úplně jinde a doma stihl sotva ozdobit stromeček. Detektiv podotkne, aby se neobával, že je docela jasné, že soused lhal. Jak to ale detektiv mohl vědět?

Odpovědi přicházejí

Pokud jste tipovali, že žena v červeném topu je matkou dítěte, pak máte smůlu. Nohy ženy nalevo se stáčí k dítěti a je mírně předkloněná, což je ochranitelská pozice. Pro malé děti je navíc přirozené, že se během vlastní aktivity natočí směrem k matce, pokud je někde poblíž. Co se týče problému s pilulkami, řešení je prosté. Obě pilulky jsou totiž zcela neškodné, oběť se otrávila jedem v kelímku s vodou, kterým pilulku velmi pravděpodobně automaticky zapila.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V restauraci byl jed obsažen v ledu ve sklenicích. Protože ale žena vypila všechny 4 nápoje velmi svižně, nestihl se uvolnit. Muž pil jednu sklenku pomalu, takže zkonzumoval i jed. Pokud jde o případ s kazetou, někdo jiný musel nahrávku přetočit na začátek. Jinak by záznam dojel až na konec a vracet by ho museli detektivové. Vánoční řetěz je vypojený a jedno světlo chybí. Je jasné, že majitel říkal pravdu a zdobil v takovém spěchu, že to ani nezkontroloval.

Tak co, kolik případů jste rozlouskli?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články