Uživatele Twitteru čeká obrovská změna: Za každé přihlášení budou muset zaplatit

Bez zaplacení se ani nepřihlásíte. Opravdu nejde o žádný vtip, ale krutou realitu zrozenou v mysli majitele sítě X Elona Muska.

Elon Musk i Zdroj fotografie: Vygenerováno skrze Midjourney - AI
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Po převzetí Twitteru a jeho přejmenování na síť X, Elon Musk přistupuje k tvrdším opatřením. Tyto kroky mají cílit především na robotické účty, ale ovlivní každého normálního uživatele této sociální sítě. Důsledkem těchto změn bude zavedení poplatku pro všechny, kteří chtějí aktivně přispívat na platformě X. Tento roční poplatek by měl činit zhruba 23 korun, což je zhruba 1 dolar. Za předpokladu, že se uživatel přihlásí alespoň jednou denně po celý rok, zaplatí tak v přepočtu 0,06 Kč za přihlášení. Tuto informaci o zavedení předplatného předchozím zpravodajským serverem Fortune nyní potvrdil samotný účet X na Twitteru. 

Už to začalo

Test zavedení povinného předplatného již běží na Filipínách a Novém Zélandu, ale stávající uživatelé s ověřenými účty, kteří si již zaplatili X Premium (dříve Twitter Blue), od této povinnosti budou osvobozeni. X Premium je ověřený účet s vyššími funkcemi. Zveřejněná zpráva uvádí: „Dnes spouštíme testovací program s názvem Not A Bot na Novém Zélandu a Filipínách. Nově registrované a nepotvrzené účty budou muset zaplatit roční poplatek 1 dolar, aby mohly publikovat příspěvky a komunikovat s ostatními příspěvky. Stávající uživatelé v rámci tohoto testu nejsou dotčeni.“ 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Velká změna

Tento krok je zatím v rámci testování a nejedná se o globální opatření, ale zdá se, že brzké rozšíření této povinnosti pro všechny uživatele na celém světě může být jen otázkou času. X chce touto změnou zlepšit kontrolu nad spamem, manipulacemi a boty na své platformě, a současně si zachovat nízký poplatek pro uživatele. V tuto chvíli nemáme konkrétní informace o tom, kdy se toto předplatné s názvem „Not a Bot“ plánuje zavést v České republice, ani o finální ceně. Pro ty, kteří na Twitteru pouze pasivně čtou a nepřispívají vlastními příspěvky, tato změna zatím nepředstavuje žádný problém. Tedy alespoň prozatím.

Zdroj: Guardian
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články