Konkurence, která ukončí Twitter? Pokud to vyjde, nikdo se na něj už nepřihlásí

Společnost Meta se v tichosti chystá uvést na trh novou sociální síť, která bude konkurovat Twitteru.

i Zdroj fotografie: Solen Feyissa / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Po kontroverzním převzetí Twitteru Elonem Muskem opustilo několik uživatelů tuto platformu a hledá alternativu. Jednou z nich je nová sociální síť Bluesky, podporovaná původním zakladatelem Twitteru, Jackem Dorseyem. 

Nová sociální síť

Meta se rozhodla přidat se do boje a vytvořit svou vlastní verzi „Twitteru.“ Projekt této nové sociální sítě od Mety nese kódové označení „P92,“ a první informace o něm zveřejnila Lia Haberman. Interní marketingové materiály ukazují, že rozhraní této nové sítě připomíná Instagram, ale s jedním významným rozdílem. Místo fotografií a videí je zde časová osa obsahující textové příspěvky. Uživatelé budou moci ke těmto příspěvkům přidávat obrázky a videa a zakládat samostatná vlákna podobně jako na Twitteru. 

Velká konkurence

Jednou z klíčových vlastností této nové aplikace bude kompatibilita napříč různými sociálními platformami, včetně Bluesky a decentralizované sociální sítě Mastodon. To znamená, že uživatelé těchto platforem budou moci interagovat s profily na nové síti, pokud budou tyto profily veřejné. Zda tato nová aplikace skutečně dokáže konkurovat Twitteru, zůstává zatím ve sféře spekulací. Nicméně Meta má již zkušenosti s úspěšným přizpůsobováním a kombinováním nápadů z jiných platforem do svých vlastních produktů. Možnost přihlášení se pomocí Instagram účtu k nové sociální síti by mohla být zajímavou výhodou.

twitter iZdroj fotografie: Depositphotos

Vzhledem k tomu, že chce Musk Twitter zpoplatnit, je dost možné, že se Bluesky stane obrovskou konkurencí a kdo ví, možná Twitteru přebere většinu uživatelů.

Zdroj: Theverge
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články