Máte tento typ telefonu? Lidé po něm prahnou, dají se prodat i za 50 000 Kč

Každý, kdo vlastní tento model telefonu, může být o 50 000 Kč bohatší. Stojí za to se po nich doma kouknout. Tlačítkové telefony zažívají dobu obrození a jejich popularita stoupá.

typ telefonu i Zdroj fotografie: Nord794ub / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Dalo by se říct, že době tlačítkových telefonů už dávno odzvonilo. Opak je však pravdou. Většina nových modelů tlačítkových telefonů cílí na seniory, kteří mají mnohdy s chytrými telefony problém. Některé značky se však snaží tento typ telefonů propagovat jako potřebný detox od moderních technologií. Mladistvé zákazníky pak lákají na netradiční design. Tlačítkové telefony tak zažívají dobu obrození, a dokonce o ně jeví zájem stále více sběratelů, kteří za určité modely neváhají zaplatit až 50 tisíc korun.

Nový zájem o tlačítkový typ telefonu

Obecně lze říci, že tlačítkový typ telefonu je stále velmi žádaný především mezi seniory. Ti si s moderními chytrými telefony často neumí poradit. Tlačítkové telefony jim na druhou stranu poskytují všechny potřebné funkce, na které jsou zvyklí, jako je nouzové tlačítko pro rychlé vytočení uložených kontaktů. Výhodou jsou pro ně i samotné klávesnice, které často bývají vyvedeny velkými čísly, aby na ně senioři bez problému viděli. Kromě toho nabízí výdrž až deset dní provozu na jedno nabití, což je u moderních chytrých telefonů v podstatě nereálné.

moderní tlačítkové telefony
iZdroj fotografie: Amanz / Creative Commons / CC BY-SA
Nové modely tlačítkových telefonů cílí na mladé zákazníky.

Klasické „véčko“ pro mladé

Svůj tlačítkový typ telefonu pro mladé představila například společnost Nokia, která na trh uvedla nový model Nokia 2660 Flip. Jedná se o moderní verze původního modelu Nokia 2660, kterou společnost představila už v roce 2006. Moderní verze Flip však přináší několik moderních prvků, jako je rozměrný 2,8″ vnitřní displej a 1,77″ velký vnější displej, jak uvádí web Novinky.cz.

Model navíc uvádí na trh v atraktivních barvách, kdy mají zákazníci kromě klasické černé na výběr také růžové a zelené provedení. Nokia 2660 Flip tak představuje zajímavou alternativu k moderním chytrým telefonům a může sloužit jako obstojný záložní telefon s velkou výdrží. Kromě seniorů tak může být atraktivní například pro nadšené turisty, kteří pro své výlety potřebují spolehlivého společníka.

Takhle jednoduše psychologové odhalují naší osobnost: Neuvěříte, co o nás prozrazuje způsob držení mobilního telefonu

O slovo se hlásí sběratelé

Obrození však zažívají i starší modely tlačítkových telefonů, které možná ještě někteří z nás mají doma. Takový typ telefonu představuje zajímavý sběratelský předmět, za který jsou vášniví sběratelé ochotní zaplatit až 50 tisíc korun. Staré tlačítkové telefony se dají v dnešní době považovat téměř za starožitnost, která si vždycky najde svého kupce. Pokud nějaký starý telefon v dobrém stavu vlastníte, možná za něj v aukci taky dostanete slušné peníze.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články