Opomíjené vybavení, které by vám nemělo během zimních měsíců v autě chybět. Ušetří vám hodně problémů

Hodně lidí si myslí, že plná nádrž a klíčky jsou jedinými předměty, které k řízení potřebují. Jistě, s tím si můžete vystačit za teplého počasí, ovšem v zimě to chce něco navíc.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zimní výprava autem do hor dřív znamenala komplikace na každém kroku. Proto platila okřídlená rada vzít si lopatku a pytel s pískem. Doba však pokročila a ke sjezdovce se dá dojet po hladkém asfaltu. Nic to však nemění na tom, že v zimě se může počasí opravdu zvrtnout a větší vybavenost se vyplatí. Ostatně následující věci můžete kolikrát použít i jinak, než jak to výrobce zamýšlel, takže se mohou hodit i jindy.

Škrabka, smetáček, lopatka, světlo a kabely

I podle legislativy jste povinni vyjet na ulici jen s vozem očištěným od sněhu, a tím pádem s dobrým výhledem na vozovku. Doma si můžete pomoci lopatou ze sklepa, je ale prozíravé opatřit si jednu skládací, která bude přímo uvnitř. Škrabka je určená hlavně na led, ovšem spolu se smetáčkem ji využijete nejspíš celoročně na nejrůznější nečistoty. Například na zaschlé bláto v momentě, kdy nemáte po ruce žádnou vodu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Startovací kabely se dají pořídit prakticky na každé pumpě, ideální jsou ale ty s největším průměrem, protože startování usnadňují. Pokud chcete snížit svou závislost na dalších autech nebo obchodním místě, pořiďte si startovací stanici. Kromě „nakopnutí“ vozidla je použitelná i jako powerbanka. Baterku (tu svítící) se hodí mít při sobě neustále, volte ale raději čelovku – ať máte volné ruce. Ostatně do ruky ji můžete vzít vždycky.

Nářadí, rukavice, deka a kočičí stelivo

Základní kufřík s nářadím se dneska dá koupit několikrát za rok i v běžných supermarketech. Kleště, imbusy, šroubovák a hlavice se hodí nejen tehdy, když se něco pokazí přímo na autě. Kolikrát potřebujete přimontovat něco, co koupíte na pumpě, a tehdy je kousek vhodného „železa“ po ruce k nezaplacení. Co se pracovních rukavic týče, nemusí sloužit jen proti špíně. Jsou vynikající na otevření zatuhlých víček, takže někdy pomůžou i s lahví vody.

iZdroj fotografie: Pxhere

Teplá deka je během zimních měsíců alfou a omegou, kterou využijete naprosto kdekoli. Nepřijde k duhu jen při výměně kola. Když budete čekat při nějakém problému na pomoc nebo při havárii na policii, oceníte ji. Buď vy, nebo někdo další. A sáček s kočičím stelivem? Ne, není to pro zbloudilé kočky, ale pro pneumatiky, které uvízly – prokluzují a nemají se čeho „chytnout“. Pomůže nasypat na povrch stelivo, případně podložit rohožkou z auta. Šťastnou cestu.

Jakou zimní výbavu vozíte v autě vy?

Zdroj: WeAreTheMighty

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články