Sociální síť z pekla: Další stát doporučil její odstranění, vy byste měli udělat to samé

Pokud patříte mezi uživatele TikToku, možná byste měli zvážit její odstranění. Podle několika států je totiž velmi nebezpečná.

i Zdroj fotografie: Solen Feyissa / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Aplikace TikTok dlouhodobě vyvolává obavy mezi světovými autoritami. Několik bezpečnostních úřadů už v minulosti doporučilo její zákaz, a i některé další země přistoupily k tvrdým opatřením vůči této aplikaci. Novým příkladem takových opatření je město New York, které se nachází v americkém státě stejného jména. Radnice města New York a dalších 30 států USA se rozhodly zavést částečný zákaz aplikace a sociální sítě TikTok provozovanou čínskou firmou ByteDance. To znamená, že tato čínská platforma pro sdílení krátkých videí nebude moci být používána na mobilních telefonech a počítačích úředníků a zaměstnanců města New York. 

Zákaz Tiktoku

Město spoléhalo na kybernetickou studii, která upozornila na možnou bezpečnostní hrozbu, kterou TikTok může představovat pro technickou infrastrukturu města. V důsledku této zprávy bylo rozhodnuto o částečném omezení používání TikToku v těchto institucích. Jedná se však o opatření, která nezasáhnou obyčejné uživatele TikToku. Omezení se týká pouze úředníků a zaměstnanců města a státu New York a jejich pracovních zařízení. 

Tiktok iZdroj fotografie: Depositphotos

Států stále přibývá

Podobná nařízení byla již přijata ve 34 z 50 amerických států. Montana se dokonce rozhodla jít ještě dále a zcela zakázala TikTok i běžným občanům na jejich telefonech. V České republice stále platí varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před používáním TikToku. Evropská komise a Evropská rada též vyjádřily negativní stanovisko k této aplikaci a zavedly podobná omezení jako město New York. Otázkou je, zda se České republika dostane do stejné fáze, jako Montana. Pokud ano, dost pravděpodobně bez VPN tuto aplikaci už nikdy nezapnete.

Zdroj: Verge
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články