Zábavný test odhalí, zda byste byli dobrými vyšetřovateli. Ne každý se hodí pro práci ve slavné FBI

Federální úřad pro vyšetřování je vyšetřovací orgán spadající pod americké ministerstvo spravedlnosti. Vyšetřuje trestné činy a současně funguje jako kontrarozvědka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ředitel FBI – momentálně Christopher A. Wray – je jmenován prezidentem USA a následně potvrzen Senátem. Počátek fungování FBI se datuje ode dne 26. července roku 1908. FBI plní funkci klasického vyšetřování loupeží nebo vražd, pokud splňují některou z podmínek. Těmi hlavními jsou výskyt v několika státech federace najednou nebo zvláštní závažnost zločinu. Proto obvykle od místní policie přebírají agenti FBI například sériové vrahy.
Případ vánoční loupeže

Policista, který měl službu během vánočních svátků, zareagoval 25. prosince na telefonní oznámení. Následně zazvonil u jednoho z domů a o minutu později mu otevřel stále ještě rozespalý majitel. Detektiv prohlásil: Váš soused tvrdí, že k vám včera přišel na vánoční oslavu, a zatímco byl tady, vloupal jste se do jeho domu a ukradl několik cenných věcí.“ Majitel domů odvětil, že to není pravda a vysvětlil, proč je to nesmysl.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle svých slov i s rodinou oslavovali u známých a sotva se všichni dostali domů včas na to, aby ozdobili vánoční stromeček. Poté, co se u něj doma detektiv lehce rozhlédl, konstatoval, že se nemusí ničeho obávat. Je víc než zřetelné, že jeho soused o celé události lhal. Jak na to policista přišel? Obrázek s výjevem z obývacího pokoje vám budiž stopou. Než dojde na odpovědi, pojďme se krátce podívat na historii světoznámého úřadu.

Malá kancelář a rostoucí kriminalita

V roce 1908 si ministr spravedlnosti USA Charles Joseph Bonaparte (ano, prasynovec slavného vojevůdce) vymohl speciální úřad. Od senátu dostal skupinu 43 detektivů, ovšem původně skromná kancelář rostla, protože kriminalita neustále narůstala též. FBI přebírala zločiny, se kterými si nedokázali poradit místní orgány, jako je policie nebo šerifové. V roce 1910 dostali svůj první velký případ, tzv. Bílé otroctví či organizovanou prostituci.


iZdroj fotografie: Pxhere

Vyšetřovací orgán proslavil prezident John Edgar Hoover, ovšem právě pod jeho vedením používali detektivové zastrašování a další nezákonné praktiky. Roku 1943 sice zastřelili bankovního lupiče, byla ale popírána existence mafie a ignorován organizovaný zločin. Vánoční stromeček v pokoji nemá ani zapojená světla. Navíc na řetězu chybí několik světel, bez kterých nemůže svítit. Majitel tudíž spěchal natolik, že stav ozdoby ani nezkontroloval.

Přišli jste na správné řešení?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Na dovolenou bez přebytečných kil: Spolehněte se na Tabatu, pětiminutové cvičení z Japonska, které „je vidět“ téměř okamžitě
Události247.cz
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská ponorka zaútočila na výcvikové středisko ve Lvově: Nečekaný útok Černomořské flotily podtrhává nedostatek pozemní munice
adbz.cz
Kamenný dům z roku 1680 ukrývá nepředstavitelný luxus. Manželé si poradili i s nedostatkem světla a hrozící plísní