Máte telefon? Už si ho nikdy nenabijete. Toto se týká každého 3. Čecha, pravděpodobně i vás

Máte tento mobilní telefon? Pokud se nepřizpůsobíte této novince, dost pravděpodobně ho můžete rovnou vyhodit. Už ho nenabijete.

i Zdroj fotografie: Koefbac / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Po implementaci konektoru USB-C do nových modelů iPhone bylo předpokládáno, že Apple postupně převede i své ostatní příslušenství na tento standard, což by vedlo ke sjednocení konektorů.

Velká změna

První vlnu této změny se očekávalo mezi příslušenstvím pro Mac, jelikož počítače od Applu již dlouho využívají USB-C konektory. Překvapením bylo, že během říjnové akce od Apple nebylo žádné takové příslušenství s USB-C představeno. Nyní se však šíří nové informace, které naznačují, že Apple má v plánu tuto změnu až na jaře 2024. Předpokládalo se, že během říjnové prezentace Apple představí novou verzi Magic Mouse, Magic Trackpad a Magic Keyboard s novým USB-C portem. Toto očekávání však nebylo splněno, což bylo pro mnohé překvapivé, zejména pokud vezmeme v úvahu, že nový iMac M3 byl dodáván s periferiemi, které stále využívají konektor Lightning pro nabíjení. 

iZdroj fotografie: Santeri Viinamäki / Creative Commons / CC BY-SA

Nový způsob nabíjení

Aktuální zprávy pocházejí od účtu Instant Digital na Weibo, který v minulosti ne vždy poskytl spolehlivé informace. Tento účet však nyní uvádí, že příslušenství pro Mac s konektorem USB-C by se mělo objevit někdy „na jaře 2024“. Vzhledem k tomu, že Apple plánuje v březnu 2024 významné inovace pro iPad a Mac, včetně nového iPadu Pro, iPadu Air a MacBooku Air, je logické, že by mohlo dojít i k aktualizaci příslušenství. Pokud nechcete zůstat se starým příslušenstvím s konektorem Lightning, může být rozumné počkat s nákupem nového Magic Keyboard, Magic Mouse nebo Magic Trackpad do doby, než přijdou očekávané aktualizace s konektorem USB-C na jaře 2024.

Kdo se nepřizpůsobí, ten si svůj telefon již nenabije. 

Zdroj: Mobilizujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články