Používáte telefon? Okamžitě toho nechte, sledují vás. Kdo si nedá pozor, toho okradou úplně o vše

Používáte mobilní telefon? Jen chvilka nepozornosti a brzy můžete přijít o úplně všechny své peníze. Na toto si musíte dávat pozor.

i Zdroj fotografie: Donald Trung / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Zdánlivě zbytečná, ale ve skutečnosti velmi užitečná funkce, kterou nabízí Google, je historie poloh. Tato funkce zaznamenává místa, která jste navštívili, a vytváří časovou osu nebo osobní mapu, poskytující přehled o vašem pohybu v minulosti. 

Data o poloze

Data o poloze jsou ukládána do zařízení a na servery Google, a to využívá pro různé účely. Historie poloh slouží k tomu, aby Google mohl doporučovat relevantní informace a nabízet personalizovaná doporučení na základě aktuální nebo dlouhodobé polohy. Například pokud jste v Praze, nebudete dostávat zprávy z Ostravy. Uživatelé mohou využívat tato data i k ohodnocení podniků, které navštívili. Google využívá data z historie poloh k výpočtu vytíženosti restaurací a obchodů v různých časech, což umožňuje plánovat návštěvy bez velkých front.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Historie poloh

Data jsou také využívána pro různé statistiky a k efektivnějšímu cílení reklam, jak Google, tak i jiných firem. Tímto způsobem může firma analyzovat účinnost své reklamy. Je důležité zdůraznit, že všechna data, která Google sbírá, jsou anonymní a neobsahují detailní osobní informace. Uživatelé mají možnost kdykoli jednoduše zapnout nebo vypnout historii poloh. Stačí se přihlásit do svého Google účtu, přejít do sekce Data a ochrana soukromí a upravit Nastavení historie poloh. Tato funkce je dostupná pouze na zařízeních, která od výroby podporují Google služby.

Problém by nastal v moment, kdy by se někdo k těmto datům dostal. Poté by věděl o tom, kde trávíte nejvíce času, mohl by zjistit vaše bydliště a pouze si počkat, až nebudete doma, aby vás mohl okrást. Je proto potřeba si na svá data dávat velký pozor.

Zdroj: Mobilizujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články