Máte tento telefon? Rovnou se s ním můžete rozloučit. Týká se to velké většiny Čechů

Pokud patříte mezi majitele těchto telefonů, máme pro vás špatnou zprávu. Brzy se s ním možná budete muset rozloučit.

i Zdroj fotografie: Sturm / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Huawei čelí možnému úplnému odchodu z evropského trhu, a to z důvodu přechodu na vlastní operační systém HarmonyOS Next, který přestane podporovat aplikace systému Android. 

Nový operační systém

Čínský technologický gigant oficiálně oznámil, že jeho budoucí smartphony už nebudou kompatibilní s Androidem a přejde na vlastní operační systém HarmonyOS Next s vlastní infrastrukturou aplikací. Tato radikální změna znamená, že vývojáři budou muset upravit své aplikace speciálně pro HarmonyOS Next. Přestože Huawei nabízí možnosti konverze pro původní aplikace pro Android, ne vždy jsou tyto přechody ideální a mohou způsobit problémy s funkcionalitou. Tato změna bude mít zejména dopad na evropský trh, kde jsou aplikace pro Android běžným standardem. 

iZdroj fotografie: Kārlis Dambrāns / Creative Commons / CC BY-SA

Evropský trh

Huawei by tak mohl čelit obtížím při prodeji svých zařízení, protože oblíbené aplikace nemusí být dostupné na jeho nových telefonech. Je zatím nejasné, jak uživatelé na tuto změnu zareagují. Rozhodnutí Huawei opustit Google a Androidový ekosystém by mohlo znamenat, že společnost úplně přijde o evropský trh. Otevřenou otázkou zůstává, jak důležitý je evropský trh pro Huawei, který se již delší dobu zaměřuje na podporu vývojářské komunity pro HarmonyOS, zejména v domácím čínském a dalších asijských trzích. Budoucnost Huawei s HarmonyOS Next v Evropě zůstává nejistá, a teprve se ukáže, zda společnost opustí tento kontinent se svými mobilními zařízeními.

V případě, že by se společnost Huawei rozhodla opustit evropský trh, telefony od této značky byste si již v Česku nemohli pořídit. 

Zdroj: Pandaily
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články