Máte jeden z těchto telefonů? Na internet se už nedostanete, týká se spousty Čechů

Pokud patříte mezi majitele některého z těchto telefonů, máte smůlu. Na internet se s ním již bohužel nedostanete.

TElefon Samsung i Zdroj fotografie: בר / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Google Chrome přestane podporovat Android 7.0 a 7.1 od verze 120, která se začne šířit 6. prosince Řešením je využití jiného prohlížeče, případně můžete aktualizovat software telefonu, pokud se tato možnost nabízí. Jak upozornila fonearena.com, internetový prohlížeč Google Chrome brzy přestane podporovat Android Nougat, konkrétně Android 7.0 a 7.1, o čemž Google informuje i na oficiálních stránkách podpory. 

Co to znamená

To znamená, že uživatelé se staršími telefony, které využívají tento systém, jenž debutoval přes 6 lety, přijdou o podporu prohlížeče Chrome.Změna se projeví konkrétně s nadcházející aktualizací Chrome 120, která má být vydána 6. prosince. Chrome 119 je tedy poslední verzí, kterou Nougat podporuje. Podle posledních dostupných údajů přitom běží asi 5,9 % aktivních zařízeních na Androidu Nougat a starší verzi, samotný Nougat je asi na 2,6 % přístrojů. 

Už žádný Chrome

Těmto uživatelům bude po 6. prosinci prohlížečem Google Chrome doporučeno, aby aktualizovali systém. Mezi největší inovace, které Nougat přinesl, patřily nové notifikace a lišta s rychlými nastaveními. Velkou novinkou byly také nové multitaskingové funkce, „hamburger menu“ nebo úpravy v nastavení a změny v pozadí. Uživatelé, kteří se nerozhodnou k aktualizaci svého operačního systému již nebudou mít možnost Google Chrome využívat.

Zdroj: Mobilenet
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články