Za vlastnění tohoto typu telefonu získáte obrovské peníze: Týká se to i vás?

Pokud patříte do skupiny lidí, kteří vlastní tento mobilní telefon, mohli byste dostat spoustu peněz. Stačí splnit jedinou podmínku.

Apple Iphone i Zdroj fotografie: Michael Slender / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Aféra známá jako „Batterygate“ začala před šesti lety v roce 2017, ale na společnost Apple má dopad i dnes. Apple totiž kdysi tajně omezil výkon starších modelů iPhonů s odůvodněním, že opotřebené baterie u starších telefonů mohou negativně ovlivňovat výkon telefonů. Tato kauza vyvolala nespokojenost mezi majiteli iPhonů a vedla k soudním sporům, které trvají dodnes. 

Apple a spory

Poslední z těchto sporů může skončit pro Apple pokutou ve Velké Británii ve výši 2 miliard dolarů. V době „Batterygate“ se jednalo o problém snižování výkonu iPhonů v průběhu času, což bylo způsobeno omezením výkonu u starších telefonů s opotřebenými bateriemi, aby se zabránilo neočekávanému vypnutí zařízení. 

iZdroj obrázku: pixabay.com

Nárok na odškodnění

Dnes Apple poskytuje uživatelům větší transparentnost a kontrolu nad stavem baterie, včetně informací o změnách výkonu baterie v průběhu času. U nových modelů iPhone 15 umožňuje Apple uživatelům volitelně omezit nabíjení na 80 %, což prodlužuje životnost baterie iPhonu. Další funkce zahrnují nastavení optimalizovaného nabíjení, které inteligentně spravuje nabíjení přes noc. Apple tvrdí, že nikdy neuskutečnil úmyslná opatření, která by zkracovala životnost produktů Apple nebo omezovala uživatelský zážitek s cílem stimulovat upgrade. Tak či tak, Apple už v Americe musí platit velké odškodnění a na každého majitele připadá nárok na cca 2 000 Kč a to v případě, že v roce 2017 používali iPhone 6 nebo 7.

Pokud Apple zažaluje v kauze Batterygate Česká Republika, je možné, že na odškodnění budete mít nárok i vy.

Zdroj: mobilizujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články