Nová umělá inteligence umí posuzovat osobnost na základě samotných selfie

Chtěli byste znát osobnost druhých lidí jen podle samotného pohledu na ně? Možná by nám to všem usnadnilo spoustu problémů, protože bychom hned zjistili, co jsou druzí opravdu zač. Nepouštěli bychom se s nimi do žádných projektů nebo bychom je ani neoslovovali. Prostě bychom se podívali na jejich fotografii, která by nás předtím nějakým způsobem zaujala, a to by stačilo.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Zjistili bychom, že jejich osobnost má určité chyby, se kterými my sami nesympatizujeme. Možná to zní jako dost nereálné, ale zase tak daleko pravdě to není. Vědci přišli s umělou inteligencí, která dokáže posoudit osobnost už jen podle samotného selfie člověka. A dnes má selfie téměř každý.

Umělá inteligence vpřed

Tým vědců z Vysoké školy ekonomické v Moskvě došel po dlouhém výzkumu k tvrzení, že se mu dokázalo prokázat schopnost umělé inteligence přesně posoudit osobnosti pouze na základě osobního portrétu neboli selfie. Tato umělá inteligence to prý dokáže mnohem lépe než někteří lidé, což by mohl být velký zlom ve vývoji techniky i psychologie.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Umělá inteligence může nahradit i člověka

Ekonomické důvody?

Podle vědců by tato technologie mohla být použita k tomu, aby pomohla lidem spojit se s online seznamovacími službami nebo by mohla pomoci společnostem lépe a efektivněji prodávat své výrobky, které jsou předem přizpůsobené jednotlivým osobnostem. Rozhodně se jedná o velký krok vpřed a neměl by být zahozen, jako mnoho předchozích objevů s umělou inteligencí.

Tisíce selfie na jednom místě

Tým vědců požádal v rámci výzkumu 12 tisíc dobrovolníků, aby vyplnili dotazníky, které následně použili k vytvoření databáze osobnostních rysů. Dobrovolníci byli také požádáni, aby nahráli svá selfie. Na základě toho vznikl soubor více než 31 tisíc selfie portrétů, které se spojily s vyplněnými údaji na dotaznících. Dotazník byl zaměřen na osobnostní vlastnosti, které psychologové často používají k popisu osobnostních rysů svých pacientů. Díky tomu mohl geniální projekt vzniknout.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články