Spojené státy chtěly odstřelit Měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní

Vláda Spojených států podpořila bizarní výzkumy. Výsledky jejich činnosti nyní vyplouvají na povrch – obsahují i plány na odstřelení Měsíce.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Světové velmoci často investují v přepočtu stovky milionů korun do nejrůznějších výzkumů, které je možné označit přinejmenším za bizarní. Ačkoliv byste si mohli myslet, že cestování v čase, neviditelný oblek, červí díry či antigravitační zařízení jsou výlučně náměty děl science fiction, se vší vážností se jimi zabývala i vláda Spojených států amerických. V rámci programů AATIP (Advanced Aerospace Threat Identification Program, česky Pokročilý program identifikace vesmírných hrozeb) a AAWSAP bylo dokonce v plánu odstřelit Měsíc.

Plán na odstřelování Měsíce

Program AATIP, který měl záštitu vládní studie, fungoval 5 let, a sice od roku 2007 do roku 2012. Za dobu své existence podléhal částečnému utajení a jeho rozpočet se vyšplhal v přepočtu k více než půl miliardě korun. Hlavní náplní programu bylo studium neidentifikovatelných létajících objektů – UFO. Široká veřejnost se o jeho existenci dozvěděla až v roce 2017 díky deníku The New York Times, který uveřejnil informace rovněž k programu AAWSAP (Advanced Aerospace Weapons System Application Program), jenž se s ním překrýval.

Na základě svobodného přístupu k informacím zveřejnila následně vláda Spojených států dokumenty, které se k AATIP vztahují. Kromě těchto dat uvedla i podrobnosti k programu AAWSAP. Ten se zabýval zkoumáním červích děr, antigravitačních zařízení, negativní energie, hvězdných bran, neviditelných plášťů a cestováním v čase. Téměř 1 600 stran zpřístupněných dokumentů zahrnuje vědecké zprávy, návrhy, smlouvy, prezentace, poznámky i záznamy ze schůzí.

Jedna z oblastí výzkumu nicméně vyniká nad ostatní, a sice odstřelení Měsíce. Podle vědců by se v jeho nitru mohly skrývat prvky, které by umožnily vytvoření tzv. negativní energie, což by podpořilo snahy cestovat v čase. Aby vědci tyto prvky získali, připravili detailní plány, jak utvořit v Měsíci s pomocí jaderných bomb tunel. Naštěstí se tyto plány nikdy neuskutečnily.

Pro koho byly programy ve skutečnosti určeny?

Pozornost americké veřejnosti si oba programy nevysloužily jen kvůli svým bizarním výzkumům, ale také spekulacím, které se kolem nich utvářely. Podle jedné z nich nebyly programy nikdy určené pro potřeby veřejnosti či armády, ale sloužily k uspokojení soukromých potřeb Roberta Bigelowa (asi 10 let vlastnil Skinwalker Ranch, o němž jste mohli číst v samostatném článku).

iZdroj fotografie: Depositphotos

Oba programy prosadil jeho blízký přítel senátor Harry Reid a jeho společnost BAASS (Bigelow Aerospace Advanced Studies) získala většinu zakázek a prováděla výzkum. Reid se v průběhu svého života zasazoval o to, aby byl výzkum utajovaný, později aby byl zveřejněný. Důvodem byly informace především o UFO, které (ne)chtěl s veřejností sdílet. Sám předpokládal, že programy budou předcházet brzkému technologickému pokroku.

Který výzkum byste byli ochotni finančně podpořit?

Zdroj: ScienceNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články