Poznejte Skinwalkera – démonické stvoření, jehož jméno se domorodí Američané bojí vyslovit

Legenda o skinwalkerech ožila koncem minulého století. Dodnes se na ranči, kde byli údajně pozorováni, provádí výzkum.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Své mýty a legendy má každá z lidských kultur. Zprávy o pozorování duchů či nadpřirozených jevů v podobě kruhů v obilí nebo UFO se v dějinách objevují nesčetněkrát. Koncem 90. let minulého století první stránky všech světových novin ovládla legenda o tzv. skinwalkerech – hybridech člověka a zvířete, zpravidla vlka či medvěda, kteří terorizovali Navajskou oblast. Ta se rozkládá na severovýchodě Arizony a severozápadě Nového Mexika, ve Spojených státech amerických. Jejich původ sahá hluboko do legend indiánského kmene Navajů (česky Navahů).

Šamani proměnění ve zvířata

Skinwalkeři jsou dle prastarých legend šamani, kteří se dokáží proměnit ve zvíře – typicky vlka či medvěda. Tuto schopnost ovšem nezískali díky postoupení na vyšší duchovní úroveň, ale kvůli své zlovolné povaze, kdy domorodou magii využili ke zlu. Podoba skinwalkera je pro dotyčného totiž trestem. Jiné legendy hovoří o tom, že tímto stvořením – hybridem člověka a zvířete – se mohou stát všichni muži, ženy i děti, a to v případě, kdy se dopustili činu, který je hluboce zakořeněné tabu (jakéhokoliv druhu). Rozsah schopností těchto tvorů se poté v jednotlivých legendách liší.

iZdroj fotografie: Uživatel Jakubdrastich2 / Creative Commons / CC BY-SA
Skica skinwalkera

Kupříkladu se různí v tom, zdali je podoba napůl člověka, napůl zvířete permanentní, nebo ji může prokletý libovolně měnit. Zabít je poté prý lze pouze střelou či nožem namočeným v bílém popelu. V jazyce Navajů se skinwalkeři nazývají yee naaldlooshii čili cosi, co může chodit po čtyřech nohou. Zmínku o těchto stvořeních je možné nalézt rovněž v legendách Apačů, Hopiů (původní obyvatelé jihozápadu USA) i Pueblanů (souhrnný výraz pro společenství původních a současných amerických indiánů na jihozápadě USA).

Ranč, který je jejich domovem

Indiáni o této legendě s cizinci obecně neradi hovoří – věří totiž, že mluvení o skinwalkerech jednak přináší smůlu a jednak je k tomu, kdo o nich vypráví, vábí. Do povědomí široké veřejnosti se legenda dostala v roce 1996, kdy Terry a Gwen Shermanovi koupili ranč v Navajské oblasti. Hospodařili na něm teprve rok a půl, když se začaly dít nevysvětlitelné události. Manželé nejprve pozorovali UFO různých velikostí vznášející se nad jejich pozemkem, později jim zmizelo či uhynulo několik krav.

Mrtvý dobytek obklopoval zvláštní chemický zápach a krávy, které se ztratily, zmizely beze stopy. Za nejděsivější zážitek nicméně považují hlasy, které hovořily neznámým jazykem a jež slyšel Terry Sherman během venčení svých psů. Manželé proto ranč záhy prodali Robertu Bigelowi – nadšenci pro paranormální jevy. Ten na pozemku zřídil National Institute for Discovery Science a téměř 20 let se pokoušel shromáždit dostatek důkazů o paranormální aktivitě v oblasti.

iZdroj fotografie: Uživatel Paul / Creavive Commons / CC BY-SA
Skinwalker ranč je v současnosti oplocený a bedlivě hlídaný

Již několik měsíců poté, co Bigelow ranč odkoupil, si jeden z jeho zaměstnanců, biochemik Dr. Colm Kelleher, všiml humanoidní postavy usazené ve větvích stromu. Tento podivný tvor byl extrémně velký, seděl bez hnutí a oči mu červenooranžově planuly. Poté, co na něj Kelleher vystřelil, utekl. Za sebou zanechal hluboké, velké stopy se zřetelnými otisky drápů.

Podobných incidentů Bigelow zaznamenal více než 100, avšak neshromáždil dostatek důkazů, které by přesvědčily odbornou veřejnost o jejich pravosti. V roce 2016 proto ranč prodal, a sice společnosti Adamantium Holdings, která kolem něj vztyčila plot a rozestavěla ozbrojenou stráž. Výzkum, který na pozemku v současnosti probíhá, je přísně tajný.

Jaký zážitek s paranormálními jevy máte vy?

Zdroj: TheScientist

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články