Veřejnosti skryté kódy pro iPhone, které by každý uživatel měl znát. Maximalizujte jeho využití na 110 procent

Předvolby iPhonu dovolují obrovskou spoustu nastavení. Jenže jsou tu ještě tajné kódy, které pocházejí od samotného výrobce.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Každé mobilní zařízení bez ohledu na značku v sobě skrývá mnoho tajů. Dá se vlastně říct, že běžný uživatel využívá jen několik procent toho, co je v telefonu skutečně k dispozici. V případě iPhonu se jedná i o tzv. tajné USSD kódy. Ty mohou při zadání zobrazit různá skrytá nastavení, ke kterým se jinak nedá dostat. Zadáváte je úplně stejně jako při vytáčení čísla pro hovor, použití samotných kódů je tedy velmi jednoduché.

Výprava do tajů telefonu od Applu

Prvním tajným kódem je *#06#, při zadání do číselníku zobrazí mnoho údajů informujících o vašem zařízení. Asi nejzajímavější informací je tzv. IMEI, což je jedinečné číslo vašeho telefonu přidělené výrobcem. V případě více SIM karet budou vidět čísla dvě. Kód *3001#12345#* vám zobrazí přesnou hodnotu signálu a další informace. Stav se neustále aktualizuje, takže si můžete vždycky ověřit, jak váš iPhone pracuje v síti.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jestli se chcete podívat na útroby komunikace, zadejte *#33# a uvidíte použití textových zpráv, mobilní data a můžete si také zkontrolovat blokování odchozích hovorů. Pro aktivaci blokace některé ze služeb zadejte kód *33*pin#, kde pin je samozřejmě PIN kód vaší SIM karty. Blokaci lze vypnout opětovným zadáním stejného kódu. Původní informační kód se hodí občas použít pro kontrolu, zda jste nezapomněli něco vypnout nebo zapnout.

Více hovorů na jedné lince

Tajný kód *#43# dovoluje kontrolovat hovory probíhající na jedné lince, tedy zavěšení či přijetí dalšího telefonátu při jednom už probíhajícím. Také tu máte možnost přidržení hovoru, který zrovna probíhá. Kód slouží ke kontrole stavu, aktivaci této funkce provedete zadáním *43#, deaktivaci následně tvarem kódu #43#. Podobně funguje kód *#21# sloužící k rychlému nastavení přesměrování hovorů tehdy, pokud zrovna nemůžete telefon zvednout, například během schůzky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Posledním zástupcem těchto vychytávek bude kód #31#, kterým můžete skrýt vaši identitu během volání. Takže pokud chcete provést nějaký vtípek nebo máte jiný důvod k anonymitě, tohle je nástroj přesně pro vás. Kód přidejte před volané číslo ve tvaru #31#telefon a druhé straně se zobrazí jen neznámé ID volajícího. Základní kód pak slouží k ověření stavu vaší identity, po provedení potřebného hovoru ji nezapomeňte vrátit do původního stavu.

Zdroj: Gadget

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články