Tajná funkce Samsungu: Kompletně usnadňuje používání, úžasný trik však zná jen 1 % uživatelů

Samsung přešel k modernímu rozhraní One UI v roce 2016, a nyní ve verzi One UI 6 přináší uživatelům praktickou funkci pro každodenní užívání svých zařízení. Tato inovativní funkcionalita posouvá uživatelskou přívětivost telefonů Samsung na novou úroveň.

i Zdroj fotografie: Kskhh / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Přechod od původního systému TouchWiz k modernějšímu a svěžímu One UI byl pro telefony Samsung v roce 2016 klíčovým krokem. Od té doby spoléhají na toto uživatelsky přívětivější, méně přeplácané a výkonnější rozhraní One UI, které se momentálně nachází ve verzi One UI 6.

Trik pro praktické užívání

Automatické otočení obrazovky patří k funkcím, které využíváme téměř všichni. Stačí naklonit telefon na šířku a většina zařízení dokáže přizpůsobit rozhraní a otočit obrazovku. I když je možné tuto funkci deaktivovat, obvykle je ponechána aktivní. Při sledování videa například přes YouTube a s aktivním automatickým otočením obrazovky se video automaticky zvětší na celý displej.

Samsung nastavení iZdroj fotografie: Depositephotos
Samsung má tajnou funkci, o které mnoho lidí neví.

Jak novou funkci aktivovat

Samsung přidal ke standardnímu automatickému otočení obrazovky ještě jednu užitečnou vlastnost, kterou nemá každý výrobce elektronických zařízení. Tato funkce dokáže při přetočení displeje rovněž otočit domovskou obrazovku.

Postup je jednoduchý: v Ovládacím centru stačí podržet prst na funkci Automatické otočení, otevřít možnost Domovská obrazovka a aktivovat ji. Po provedení této úpravy se domovská obrazovka při přetočení telefonu také otočí.

Tímto způsobem se telefony Samsung posouvají směrem k ještě uživatelsky příjemnějšímu prostředí a nabízejí více možností personalizace pro každodenní používání.

Znáte tuto funkci a přijde vám praktická?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články