Známá streamovací služba zavedla brutální poplatek. Používáte ji? Budete muset zaplatit tisíce korun

Streamovací služba Disney+ přichází se zákazem sdílení hesel s osobami mimo jednu domácnost. Podobné opatření už zavedl i Netflix. Opět nás čekají vyšší poplatky.

nelegální streamování i Zdroj fotografie: NPat318 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Streamovací služba Disney+ se rozhodla jít ve stopách Netflixu a plánuje zavedení stejných poplatků. Stejně jako u Netflixu ani u Disney+ už nebude možné sdílet hesla k účtům s osobami mimo vlastní domácnost. Za každého člena navíc tak budeme muset platit další měsíční poplatek a celá služba se nám tím prodraží.

Streamovací služba Disney+

Vloni s tímto opatřením přišel oblíbený Netflix, letos se ho rozhodla zkopírovat streamovací služba Disney+. Společnost o tom své investory informovala při čtvrtletním jednání, na kterém se mimo jiné projednávaly zisky za první kvartál roku 2024. Uživatelé tak nadále nemohou sdílet hesla ke svým účtům s dalšími osobami, které s nimi nesdílí společnou domácnost. Pokud jste tedy na jednom sdíleném účtu fungovali spolu s celou bandou kamarádu, máte utrum.

Stramovací služba Disney+ chce tímto opatřením pravděpodobně navýšit své zisky. Na jednání byl totiž diskutován také odliv uživatelů platformy. Jenom v USA a Kanadě přišlo Disney+ o 1,3 milionů uživatelů. Naopak 1,2 milionů uživatelů ve stejném období přibylo na platformě Hulu, kterou také vlastní společnost Disney. Ve skutečnosti se tak o žádné finanční ztráty nejedná.

streamovací služba
iZdroj fotografie: Unknown author / Creative Commons / CC BY-SA

Zavedení nového opatření

Nové podmínky o zákazu sdílení hesla přitom pro nové uživatele platí už od 25. ledna tohoto roku. Stávající uživatelé byli o tomto opatření informování 14. března. Nejpozději počátkem léta už bude platit úplně pro všechny a streamovací služba hodlá dodržování tohoto opatření přísně hlídat. Vesměs tak podniká úplně stejné kroky, které vloni zavedla konkurenční služba Netflix.

U Netflixu se Disney+ inspirovalo i v zavedení sníženého měsíčního poplatku pro ty, kteří si ke svému stávajícímu účtu budou chtít přidat dalšího člena. Netflix tuto možnost zpoplatnil 79 korunami měsíčně. Zatím není známo, jakou výši poplatku plánuje zavést Disney+.

Netflix 2024: Brutální poplatky a tisíce reklam. Většina z nás se bohužel nedoplatí, tohle se na nás valí

Dražší varianta

Streamovací služba Disney+ přitom od svého uvedení na český trh v roce 2022 patří k těm dražším variantám streamovacích platforem. Měsíčně za ní zaplatíte 239 korun, ročně vás pak vyjde na 2390 korun. Dražší už je jen Netflix se svou střední variantou za 259 korun měsíčně a nejvyšší variantou za 399 korun měsíčně. Další streamovací služby, jako je HBO Max, Voyo nebo Amazon Prime pořídíte pod 200 korun měsíčně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články