Investovala 20 Kč, přišla pak o dva miliony korun. Vše kvůli tomu, že klikla na internetu na špatnou reklamu

Kliknutí na špatné tlačítko na internetu ji stálo 2 000 000 Kč. V Česku se teď šíří podvodná reklama. Kdo se na ni nachytá, skončí bez peněz. Nachytat se může každý.

vzácné mince i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Stále častěji se objevuje nový trend kybernetických podvodů, které své oběti na internetu lákají na výhodné investice do kryptoměny. Nedávno zaznamenala Policie České republiky další případ. Seniorka ze Znojemska měla při důmyslném podvodu přijít o téměř 2 miliony korun. Jednalo se o její celoživotní úspory, o které přišla kvůli pouhé dvacetikoruně.

Klikla na internetu na reklamu

Investice do kryptoměny představuje lákavý způsob, jak zúročit své úspory. V tomto odvětví však působí velké množství podvodníků, kteří využívají nízké informovanosti širší veřejnosti. Ironie tohoto podvodu se skrývá v tom, že oběti podvodníky kontaktují sami. Stejně jako tato žena, která se na internetu spojila s údajnými investičními poradci a domluvila se s nimi na zkušební investici. Když jí tato investice vydělala první dvacetikorunu, rozhodla se do toho jít naplno se vším, co měla.

na internetu
iZdroj fotografie: CryptoWallet.com / Creative Commons / CC BY-SA
Investování do kryptoměny připravilo ženu o všechny úspory.

Přišla téměř o všechno

U většiny těchto případů nebohá oběť netuší, že se jedná o podvod, dokud se nerozhodne „vydělané“ peníze vybrat. Když k tomuto kroku došla žena ze Znojemska, dočkala se nemilého překvapení. Podvodník ženu přesvědčil, že peníze může na internetu vybrat až po zaplacení poplatku ve výši 10 tisíc eur, což je v přepočtu přes 250 tisíc korun. V investicích už žena utopila všechny své celoživotní úspory, a dokonce si několik tisíc i půjčila. Poplatek proto v dobré víře zaplatila a těšila se na pohádkový výdělek, kterým by vzniklé dluhy vyrovnala a ještě na tom zbohatla. Svých peněz se však nikdy nedočkala.

Vyskočila na vás tato reklama? Tváří se nevinně, oškube vás ale o vše. Podívejte se, jak vypadá

Může se to stát i vám

Jedná se o odstrašující případ toho, co vás může neopatrné jednání na internetu stát. Podobných falešných investičních poradců je na internetu bohužel opravdu hodně, a proto byste si všechny investice do kryptoměny měli pořádně rozmyslet. Policie ČR zároveň varuje, že vysledování takových kyberzločinců a vystopování odcizených peněz je velmi složité a většina obětí se svých peněz už nikdy nedočká. Každou investiční příležitost proto konzultujte se svými bankovními či finančními poradci a nenechte se nalákat na jednoduché a rychlé výdělky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články