Ztráta účtu na WhatsAppu a 15 000 Kč v háji: Kdo má v telefonu jednu z těchto aplikací, čeká ho to samé

Stáhl si do telefonu WhatsApp, brzy kvůli tomu přišel o 15 000 Kč. Šlo o podvodnou aplikaci, rozeznat ji od originálu je téměř nemožné. Na tohle si dejte dobrý pozor.

oblíbená aplikace i Zdroj fotografie: Santeri Viinamäki / Creative Commons / CC BY-SA
                   

WhatsApp stále patří mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější chatovací aplikace vůbec. Používají ho miliardy uživatelů na celém světě. Jeho oblíbenost však nahrává různým nekalým praktikám, jejich součástí se můžete nevědomky stát i vy. Stačí, když si do telefonu stáhnete WhatsApp z neověřeného zdroje a máte zaděláno na průšvih. V lepším případě vám bude účet u WhatsAppu zablokován, v horším případě můžete při podvodných praktikách přijít až o 15 tisíc korun.

Stáhnout si do telefonu WhatsApp?

Na oblíbenosti WhatsAppu se snaží přiživit různí kybernetičtí podvodníci. Na internetu se tak objevily dvě podvodné aplikace WhatsAppu, které uživatele lákají na údajné rozšířené funkce. Pokud si však do telefonu WhatsApp od podvodníků stáhnete, způsobí vám jen samé problémy.

Společnost Meta aktivně blokuje všechny WhatsApp účty, u kterých se zjistí, že používají jednu z falešných aplikací. V krajních případech mohou falešné aplikace představovat jakousi vstupní bránu pro další podvodné praktiky, které vás mohou připravit i o 15 tisíc korun. Pozor byste si proto měli dát na aplikace GB WhatsApp a WhatsApp Plus, jak uvádí web Mobilizujeme.cz.

do telefonu WhatsApp
iZdroj fotografie: Depositephotos
Instalace neoficiální aplikace WhatsAppu se nevyplácí.

Tyhle aplikace rozhodně nestahujte

Do telefonu tyto WhatsApp aplikace stáhnete pouze z neoficiálních a neověřených internetových stránek. V oficiálních obchodech s aplikacemi, jako je Google Play a App Store, je nenajdete. Už jen tento fakt by vám měl naznačit, že se jedná o potenciálně nebezpečné aplikace, kterým je lepší se obloukem vyhnout. Většinou se jedná o značně upravené verze WhatsAppu, které uživatelům slibují různé rozšířené funkce. Mnohdy se však skutečně jedná pouze o sliby. Při používání těchto falešných aplikací můžete naopak velmi lehce přijít o svůj WhatsApp účet.

Blokace účtu může hrozit každému

Používání podvodných verzí WhatsAppu však není jediný důvod, proč vám může být zablokován účet. Společnost monitoruje také všeobecné chování při používání jejich komunikátoru a při porušování smluvních podmínek používání takové účty bez milosti blokuje.

Naléhavé: Pokud máte na WhatsApp zapnutou tuto funkci, přijdete o vše. Dostanou se vám do telefonu i bankovního účtu

Mezi největší prohřešky přitom patří posílání pirátských médií, šíření škodlivého obsahu. Trestá se také xenofobní nebo rasistické chování. Pokud vás někdo opakování nahlásí za porušování některé z těchto zásad, můžete se se svým účtem brzy rozloučit. Stejně jako v reálném životě i v online světě může mít vaše chování nevratné následky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články