Češi přijdou o veškerou svobodu: Každý den nás budou špehovat a my s tím neuděláme vůbec nic

Již brzy nás budou špehovat a my s tím neuděláme vůbec nic. Nejde o vtip, ale bohužel o krutou realitu.

i Zdroj fotografie: William J Sisti / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

V nejnovější testovací verzi operačního systému Android se objevuje zajímavá funkce, která umožňuje využívání chytrého telefonu jako webové kamery při připojení k počítači. Nová možnost s názvem „Funkce webové kamery“ se objeví v nabídce „Nastavení USB“ po připojení telefonu k počítači s operačními systémy Windows, macOS, Linux nebo dokonce k jinému telefonu s Androidem.

Jak na to

Postup je jednoduchý – stačí připojit chytrý telefon k počítači a ve volbách vybrat možnost použití jako webové kamery místo standardního režimu „Přenášení souborů“. Po této volbě bude fotoaparát telefonu rozpoznán jako webová kamera, kterou můžete využít například při videohovorech přes aplikace jako Zoom. Tuto inovativní funkcionalitu představuje beta verze systému „Android 14 QPR1 Beta 1“, která je momentálně k dispozici. Tato novinka v Androidu přebírá koncept od operačního systému iOS, kde je tato funkce známá jako „Continuity Camera – Fotoaparát přes Kontinuitu“. 

Web kamera 

Na rozdíl od iOS je však implementace pro Android flexibilnější, jelikož je prezentována jako obecná USB webová kamera. Očekává se, že bude kompatibilní s různými operačními systémy, včetně Windows, Mac, Chrome OS a pravděpodobně i Linux. Zajímavým aspektem je možnost připojení jednoho telefonu s Androidem k jinému a využití jeho fotoaparátu jako webové kamery pro druhý telefon. Kvalita takové webové kamery pravděpodobně předčí většinu vestavěných kamer v notebookách. Nicméně, klíčovým úkolem bude vytvořit vhodný držák pro umístění telefonu a zajištění správného úhlu. Důležité je zdůraznit, že pro optimální zvukovou kvalitu bude stále potřeba externí mikrofon, protože zatím nelze využít vestavěný mikrofon v telefonu. Možná se však tato omezení podaří vyřešit před oficiálním vydáním stabilní verze systému Android 14.

Je však potřeba uvědomit si, že hackeři jsou často schopni dostat se nám do počítačů a používat naše webové kamery. To samé platí i pro telefony. Je proto potřeba být obezřetní.

Zdroj: Chip
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články