Majitelé počítačů budou špehováni, dotkne se to 96 % Čechů a nic s tím neuděláte

V Česku používá stolní počítač 7.1 milionů Čechů. Každého z nich se přitom týká nově zavedený způsob monitorování toho, co na internetu děláme.

i Zdroj fotografie: Chelseaagpasaga / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V prohlížečích se vývojáři často pokoušejí experimentovat s novými funkcemi, které by mohly přinést uživatelům nějaký užitek. Nebo to alespoň tvrdí. Microsoft nyní testuje novou funkci v prohlížeči Edge, která má potenciál změnit, jak uchováváme historii našich webových prohlídek. Tato funkce zahrnuje ukládání snímků obrazovek k navštíveným webovým stránkám. 

Nová funkce internetové historie

Historie prohlížeče může být užitečným nástrojem pro rychlé nalezení předchozích stránek, ale může také uložení našeho surfování a návyků. Doposud prohlížeče jako Chrome, Firefox a Edge, ukládaly pouze URL adresy navštívených stránek a zobrazovaly je na přehledové stránce spolu s časovými údaji. Microsoft však nyní zkouší inovaci, která by tuto historii obohatila o další údaje. Konkrétně ve vývojové verzi Edge Canary testuje novou funkci, která ke každé navštívené webové stránce přidává uložený snímek obrazovky, nazývaný též screenshot. 

Jaký je význam

Tato funkce může být otestována všemi, kdo mají zájem, a je dostupná v rámci programu Microsoft Edge Insider. Hlavním cílem této funkce je usnadnit uživatelům vyhledávání webových stránek v jejich historii, když mají vizuální náhledy. Je důležité zmínit, že tato funkce není automaticky zapnuta. Pro její aktivaci musíte zajít do Nastavení prohlížeče (můžete použít hledání „Služby“) a povolit volbu „Uložení snímků obrazovky webu pro historii“. 

iZdroj fotografie: iStock

Jak to funguje

Snímky obrazovek budou zobrazeny v přehledu historie, když na příslušnou položku najedete myší. Je dobré vědět, že tyto snímky nejsou zobrazeny v historii automaticky a musíte na ně najet kurzorem. Je důležité, abyuživatelé by si měli být vědomi, že Microsoft může analyzovat data z historie prohlížeče. V současné verzi prohlížeče Edge je uživatele v rámci nastavení dotázán na souhlas s poskytnutím společnosti Microsoft přístupu k těmto a dalším údajům týkajícím se prohlížení.

Zdroj: Microsoft
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články