Všemi milovaná sociální síť bude placená: Za její používání poplatek 3 840 Kč, týká se to bez výjimky každého

Je to tady – oblíbená sociální síť brzy donutí všechny k placení enormních poplatků. Ty se nedávno dokonce ještě zvýšily a jejich cena bude stále narůstat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nedávno došlo k zvýšení cen u několika hudebních streamovacích služeb v několika evropských zemích. Dokonce se začínají objevovat i předplatná za sociální sítě, jako například Facebook, Instagram nebo i Twitter, tedy nově síť X, kterou má pod palcem Elon Musk.

YouTube

Jedna ze streamovacích služeb, konkrétně YouTube Premium, se rozhodla upravit ceny ve vybraných zemích, včetně Německa, Rakouska a Polska, ale i České republiky. YouTube Premium nabízí svým uživatelům výhody jako je odstranění reklam z YouTube a přístup k hudební platformě YouTube Music bez omezení a reklam. Zvýšení cen platí pro nové předplatitele a začalo platit od 1. listopadu. Ti stávající si podrží stávající cenu po dobu tří měsíců. 

Změna cen

Například v Německu došlo ke zvýšení ceny za YouTube Premium z 11,99 eur (295 Kč) na 12,99 eur (320 Kč). Samozřejmě je možné platit i samostatně za YouTube Music, což stojí 10,99 eur (270 Kč). Zatím se ceny YouTube Premium v České republice nemění. Současní uživatelé budou moci nadále platit 179 Kč měsíčně za individuální plán nebo 269 Kč za rodinný tarif. K dispozici je také studentský tarif za 109 Kč, s možností prvního měsíce zdarma. Nicméně, nelze vyloučit, že v budoucnu se ceny změní i na českém trhu a budou se více přibližovat těm v jiných zemích. S klasickým tarifem zaplatíte ročně 3840 Kč, což rozhodně není málo.

Youtube iZdroj fotografie: Depositphotos

Donutí nás všechny

Díky předplatnému můžete sledovat videa na Youtube bez jediné reklamy. Co když se ale rozhodnete, že si premium nezaplatíte? Pak vám většinou Youtube bude přehrávat reklam ještě více. A co je horší, Youtube začalo aktivně bojovat proti jedincům s AdBlockem a obecně s nejrůznějšími blokátory reklam. Je tedy dost pravděpodobné, že pokud si nechcete platit Youtube premium, budete k tomu časem pravděpodobně donuceni. 

Zdroj: Mobilenet
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články