Pokud vám přijde SMS zpráva z tohoto čísla, máte velký malér. Během pár chvil přijdete o 250 000 Kč ani nemrknete

Pokud vám přijde tato SMS zpráva, musíte ji za každou cenu ignorovat. Kdo tak neučiní, může přijít až o 250 000 Kč.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Na internetu se objevují klamné informace, tvrdící, že každý občan České republiky má nyní možnost získat tzv. pasivní příjem. Tyto nepravdivé zprávy směřují na falešné zpravodajské portály a webové stránky televizí, slibujíce snadné výdělky ve výši 10 000 € díky vysokým dividendám od Skupiny ČEZ. Tyto zprávy jsou posílány uživatelům nejen přes e-mail, ale také formou SMS zprávy.

Finanční podvod

Skupina ČEZ důrazně odmítá jakoukoli spojitost s těmito podvody. Na internetu se objevuje stále více různých podvodů; jeden z nich láká na zdánlivě výhodné investice. Tito podvodníci tvrdí, že každý občan České republiky může nyní stát se spolumajitelem společnosti a generovat si solidní příjmy a vysoké dividendy od Skupiny ČEZ. Odkaz v těchto falešných zprávách směřuje na podvodné stránky, které napodobují vzhled České televize nebo Aktuálně a zneužívají identitu společnosti ČEZ. Na těchto falešných webech se například tvrdí, že „pokud investujete 5999 Kč, váš měsíční potenciální příjem bude již 160 000 Kč. 

Pozor na lži

Zisk je zaručen pro každého, kdo se stane účastníkem projektu.“ Jedná se samozřejmě o podvod. Rozhodnete-li se vložit své peníze, existuje riziko ztráty jak financí, tak osobních údajů. Podvodníci slibují, že „Skupina ČEZ vyčlenila na podporu svého nového projektu 129,3 milionu eur. A znovu otevírá investiční místa!„. Tlačí na lidi pod dojmem, že „zbývá pouze 13 míst.“ Toto není poprvé, kdy se objevují podvodné reklamy a klamné nabídky na investice, které se tváří, že jsou spojeny s firmou ČEZ. Společnost veřejně varuje na svých webových stránkách před těmito podvody.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Neriskujte

Osoby působící v anonymitě internetu se snaží lákat lidi na zdánlivě výhodné příležitosti v oblasti obchodování s kryptoměnami a akciemi. Mějte se na pozoru před těmito klamnými reklamami a výzvami k registraci. V žádném případě nesdělujte své osobní ani platební údaje a dávejte si pozor na podvodné e-maily – neklikejte na odkazy vedoucí na neznámé servery.

Zdroj: ČEZ
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články