Přišla vám tahle SMS zpráva? Jestli odpovíte, přijdete o všechny peníze z bankovního účtu. V ohrožení je 95 % Čechů

Jednou kliknete a přijede úplně o všechny peníze. Pokud vám přijde tato SMS zpráva, raději na ni vůbec nereagujte.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

S blížícími se svátky se rozšiřují nebezpečné podvody, kdy kybernetičtí zločinci zneužívají skutečnost, že mnoho lidí nakupuje dárky online. To znamená, že lidé očekávají doručení balíčku nebo oznámení o něm, a právě na to cílí tito podvodníci. 

O co jde

Jejich hlavním záměrem je získat citlivé osobní údaje, včetně informací o bankovních účtech. Společnost Zásilkovna vydala varování před falešnými e-maily, které se šíří, a snaží se upozornit na aktuální podvody. Kybernetičtí zločinci odesílají e-maily, které jsou maskované jako oficiální komunikace od Zásilkovny. Cílem je získat od uživatelů citlivé informace tím, že falešně informují o problémech s doručením balíčku z důvodu nesprávné adresy. Hackeři jasně využívají vánočního období a snaží se získat informace od uživatelů v této nákupní špičce.

I když tyto podvodné e-maily na první pohled vypadají autenticky, tváří se, jako by byly skutečně zasílány ze společnosti Zásilkovna, je možné odhalit podvod, pokud se zaměříme na detaily. 

iZdroj fotografie: Zasilkovna.cz

Podvod se dá poznat

Klíčovým ukazatelem je nesmyslná adresa odesílatele, často obsahující kombinaci náhodných čísel a písmen. Důležité je si uvědomit, že notifikační e-maily od Zásilkovny přicházejí pouze z domény [email protected]. V těchto falešných e-mailech lze také často najít gramatické chyby, nejasné věty a nekonzistentnost ve velikosti písmen. Existuje více než dostatek indicií, které mohou odhalit podvod. V období před Vánoci může být snadné přehlédnout tyto červené vlajky a padnout tak do pasti kybernetických zločinců. 

Pokud máte podezření na falešný e-mail od Zásilkovny, je vhodné kontaktovat společnost přímo pomocí formuláře na oficiálním webu. Ideální je také používat oficiální mobilní aplikaci Zásilkovny a ignorovat podezřelé SMS nebo e-maily.

Zdroj: Mobilizujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články