Pokud máte tuto nabíječku, okamžitě ji vyhoďte: Česká obchodní inspekce varuje, je smrtelně nebezpečná

Pokud máte tuto nabíječku, okamžitě ji vyhoďte: Česká obchodní inspekce varuje, je smrtelně nebezpečná

i Zdroj fotografie: Česká obchodní inspekce
                   

Na trhu v České republice byla prodávána USB nabíječka určená pro iPhone, která může představovat vážné riziko spojené s elektrickým proudem pro spotřebitele. Proto byla Českou obchodní inspekcí nařízena okamžitá stažení tohoto výrobku z trhu. Pokud máte tento výrobek, doporučuje se jej okamžitě zbavit.

Nebezpečná nabíječka

Jedná se o OEM USB nabíječku určenou pro iPhone. Tento výrobek se prodával bez obalu a nese označení CE, což je značka pro ekologickou likvidaci. Taktéž obsahuje značku pro elektrická zařízení třídy ochrany II a nápis Input: 100-240V~ 50/60Hz 0.15A, Output: 5V = 1A, MADE IN CHINA. Česká obchodní inspekce zjistila, že tento výrobek představuje závažné riziko spojené s elektrickým proudem. Existuje možnost, že uživatelé budou vystaveni nebezpečnému elektrickému napětí 230 V, pokud se dotknou USB konektoru na těle výrobku. To může být způsobeno průrazem nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku. 

Věnujte pozornost detailům

Důležité je, že tento výrobek neobsahuje žádné povinné informace, jako je číslo typu, dávka, sériové číslo nebo jiný prvek, který by umožnil jeho identifikaci. Chybí také povinné údaje o obchodním jméně a adrese výrobce nebo dovozce. Česká obchodní inspekce ukládá prodejci ochranná opatření, která zahrnují zákaz dodávání tohoto nebezpečného výrobku na trh. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému Safety Gate. Na štítku tohoto výrobku nejsou dostupné žádné údaje o výrobci. Zdroj informací: Česká obchodní inspekce 

Nabíječka iZdroj fotografie: Česká obchodní inspekce
  • Informace o výrobku: 
  • Název výrobku: USB nabíječka OEM pro iPhone 
  • Typ / číslo modelu: neuvedeno 
  • Výrobní číslo/EAN: neuvedeno 
  • Identifikační údaje výrobce: neuvedeno 
  • Identifikační údaje dovozce: neuvedeno 
  • Distributor: Quikset s.r.o., Otýlie Beníškové 1664/14, 30100 Plzeň 
  • Země původu: Čína
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články