Skrytá funkce Apple telefonů, o které 95 % lidí neví. Jedním kliknutím zlepšíte důležitou funkci

I když mobilní telefony dnes nabízejí mnohem více funkcí než jen telefonování, tato tradiční funkce stále zůstává důležitou součástí.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

I když ji pravděpodobně nevyužíváme tolik jako v minulosti, kvalita hovoru stále hraje roli. Určitě jste alespoň jednou zažili moment, kdy jste s někým telefonovali a sotva ho slyšeli. Hovor neustále vypadával, osoba na druhé straně se sekala a vy jste nevěděli, co s tím dělat. Nebo jste se naopak sekali vy a osoba na druhé straně vás vůbec neslyšela. Kvalita hovoru je velmi důležitá a Apple umožňuje uživatelům možnost mít ty nejkvalitnější telefonáty. Jak ale na to?

Kvalitní hovor

Pokud používáte iPhone, máte šanci kvalitu hovoru výrazně zlepšit. V minulosti bylo volání a posílání SMS hlavními funkcemi mobilních telefonů. Dnes jsou však telefony mnohem více než jen komunikační zařízení – jsou to kapesní počítače, které nám nabízejí široké spektrum funkcí. Navzdory tomu, že volání postupně ztrácí svůj primární význam, je stále důležité zajistit, aby kvalita hovoru byla co nejlepší. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Na kvalitě záleží

Moderní telefony mají kvalitu hovoru na mnohem vyšší úrovni díky pokroku v hardwaru a rozšířenému pokrytí mobilními sítěmi. Nicméně stále existují situace, kdy kvalita hovoru může pokulhávat, zejména v rušných prostředích, jako je veřejná doprava nebo rušné veřejné místo, kde je mnoho hluku. V takových případech může být hovor obtížně srozumitelný. Pokud však vlastníte iPhone, můžete snadno tento problém řešit. 

Jednoduchý trik

Jedním z řešení je využití funkce nazvané „Izolace hlasu“, kterou iPhone nabízí. Pokud telefonujete v rušném prostředí a vaše hovory trpí nízkou srozumitelností kvůli okolnímu hluku, můžete tuto funkci využít. Postup je jednoduchý – během hovoru stačí stáhnout ikonku z pravého horního rohu displeje, poté klepnout na pole „Mikrofon“ a vybrat volbu „Izolace hlasu“. Tím se aktivuje funkce, která redukuje okolní hluk a zlepšuje srozumitelnost vašeho hlasu.

Zdroj: Apple
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články