Elon Musk a nová funkce sítě X: Uživatelé si budou muset zvyknout, tohle všechno změní

Sociální síť X, dříve známá jako Twitter, konečně představuje dlouho očekávanou funkci, která kompletně změní její používání.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Elon Musk konečně aktivoval dlouho slibovanou funkci hlasových hovorů a videohovorů. Tuto možnost již nabízejí konkurenční platformy jako Facebook, Instagram a Snapchat. Elon Musk, jeden z předních osobností X, již dříve naznačoval přidání těchto funkcí a nyní se jeho plány staly skutečností. 

Dlouho očekávaná funkce

V listopadu 2022, kdy ještě Twitter nesl své původní jméno, Musk upoutal pozornost tím, že avizoval příchod šifrovaných zpráv a možností videohovorů a hlasových hovorů. I když byly šifrované zprávy již zavedeny, uživatelé se těšili na další inovace v rámci komunikace. Nyní se zdá, že několik uživatelů obdrželo notifikace ohledně povolení audio a video hovorů v aplikaci. Mohou si vybrat, jestli přijímat hovory od ověřených uživatelů, sledujících či lidí ze svého seznamu kontaktů. To by mohlo znamenat, že tato funkce bude zpočátku dostupná pouze pro uživatele v USA, i když společnost X zatím tuto novinku oficiálně nepotvrdila. 

iZdroj fotografie: Se souhlasem Jack Dunhill

Co bude dál

Ostatní podrobnosti zůstávají zatím nejasné. Nejedná se pouze o Premium uživatele? Na jakých platformách bude tato funkce k dispozici? Elon Musk slíbil, že hovory budou fungovat na Androidu, iOS, PC a Mac, a nemusíte mít telefonní číslo. Společnost X však zatím neposkytla oficiální vyjádření. Uživatelé spekulují také o zavedení předplatného Not A Bot, což by znamenalo, že každý, kdo chce tvořit obsah na platformě, bude muset zaplatit roční poplatek 1 dolaru. Bezplatný přístup bude stále k dispozici, ale uživatelé s předplatným budou mít možnost aktivnějšího zapojení.

Zdroj: Smartmania
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články