Uživatelé Samsungu pozor: Společnost bije na poplach, hackeři získali citlivá data – možná i ty vaše

Pokud vlastníte mobilní telefon značky Samsung, možná byste měli zpozornět. Firma se totiž stala terčem hackerských útoků.

Samsung i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Společnost Samsung se stala terčem kybernetického útoku, během něhož útočníci získali přístup k osobním údajům mnoha uživatelů. Tento útok byl hlášený v průběhu několika dnů odhalení, ale zdá se, že probíhal již v červenci. Jihokorejský gigant Samsung informoval uživatele svých chytrých telefonů Galaxy v USA o této situaci. 

Útok na Samsung

Společnost oznámila útok už 4. srpna, přičemž okamžitě přijala nezbytná opatření k zastavení dalšího neoprávněného přístupu k osobním údajům uživatelů. V celé záležitosti spolupracuje s firmou specializující se na kybernetickou bezpečnost a zároveň s policií. Výrobce Samsung uvedl, že útočníci během útoku získali přístup k citlivým osobním údajům některých uživatelů. 

Samsung iZdroj fotografie: Depositphotos Společnost Samsung se stala terčem kybernetického útoku, během něhož útočníci získali přístup k osobním údajům mnoha uživatelů. Tento útok byl hlášený v průběhu několika dnů odhalení, ale zdá se, že probíhal již v červenci. Jihokorejský gigant Samsung informoval uživatele svých chytrých telefonů Galaxy v USA o této situaci. Útok na Samsung Společnost oznámila útok už 4. srpna, přičemž okamžitě přijala nezbytná opatření k zastavení dalšího neoprávněného přístupu k osobním údajům uživatelů. V celé záležitosti spolupracuje s firmou specializující se na kybernetickou bezpečnost a zároveň s policií. Výrobce Samsung uvedl, že útočníci během útoku získali přístup k citlivým osobním údajům některých uživatelů. O co uživatelé přišli Tato data zahrnují jméno, místo bydliště, datum narození a informace o používaných zařízeních. Důležité je však zdůraznit, že údaje obsažené v osobních dokladech nebo platebních kartách zůstaly neporušeny. Stupeň ohrožení dat se může lišit u jednotlivých uživatelů, což bylo podrobněji zkoumáno společností Samsung.

O co uživatelé přišli 

Tato data zahrnují jméno, místo bydliště, datum narození a informace o používaných zařízeních. Důležité je však zdůraznit, že údaje obsažené v osobních dokladech nebo platebních kartách zůstaly neporušeny. Stupeň ohrožení dat se může lišit u jednotlivých uživatelů, což bylo podrobněji zkoumáno společností Samsung.

Zdroj: Samsung
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články