Od vidliček přes lepidlo až ke svěžímu dechu: Předměty každodenní potřeby mají skryté využití, které si výrobci nechávají pro sebe

Všichni se občas dostáváme do trochu složitějších situací, které je potřeba vyřešit. Jenže kolikrát stačí šikovné použití například vidličky a není třeba panikařit.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Když Angus MacGyver dostával z vězení Riley Davis, zeptala se ho, co dělá. On odvětil, že zatímco ona hackuje počítače, on hackuje všechno ostatní. Následně jí zdánlivě bez jakéhokoli nástroje odemkl želízka. Vtip byl v kancelářských sponkách, se kterými si hrál prakticky neustále. MacGyver ovšem pronikl i do běžného slovníku a ujalo se sloveso „zmacgyverovat“. Tedy využít netypickým způsobem nějakou běžně dostupnou věc.

Od vidliček přes lepidlo až ke svěžímu dechu

Bez fungujících zipů na zavazadlech a oblečení se dnes neobejdeme. Jenže se stává, že se do nich skřípne látka, a pak se s nimi nedá hnout, případně jezdec kompletně vypadne. Pak pomůže klasická vidlička. Někam ji upevněte a jezdec na ni nasaďte. Následně vám už nic nebrání přesně vložit oba konce zipu a zase vše spojit dohromady. Potřebovali byste totiž jinak dvě ruce navíc, kvůli udržení všech součástek pevně na místě. Vidlička je na to jak dělaná.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jestli jste si zadřeli třísku a nedaří se vám ji dostat ven klasickou pinzetou (nebo pinzetu nemáte), pomůže lepidlo. Konkrétně kvalitní výtvarné lepidlo, to bílé, které schne déle a dá se oloupat z kůže. Naneste ho na třísku a nechte pořádně uschnout. Když ho poté odloupnete, téměř určitě vytáhnete třísku s ním. Trápí vás zápach z úst? Když chybí ústní voda, vykloktejte si ústa solí, která bakterie dobře likviduje. Pokud problém přetrvává, můžete mít infekci v krku nebo v zubech.

Vojenská technika pro usnutí a další zápach

Následující postup byl vytvořen pro piloty, aby spolehlivě usnuli během pouhých 2 minut. Nevyužijete při něm žádný předmět, pouze svou mysl. Uvolněte svou tvář, hlavně ústa. Uvolněte ramena a nechte ruce spadnout na stranu, jako kdybyste neměli žádné kosti. Vydechněte a uvolněte celé tělo, hrudník, stehna, lýtka, boky. Vyčistěte si mysl a představte si nějakou mírumilovnou scénu, třeba moře. Pokud se nedaří, opakujte si po 10 vteřin „nemysli“.

iZdroj fotografie: Unsplash

Když jste v jakékoli společnosti, zápach v podpaží je jedna z nejhorších věcí, co se může přihodit. Jenže ne všichni nosíme neustále parfém nebo deodorant. V takovém případě pomáhá ubrousek s trochou citronové šťávy nebo octa, kterým si podpaží prostě vytřete. Citron je lepší a dodá příjemnou vůni. Máte-li problém zatlouci hřebík do kusu dřeva, je vynikajícím držákem normální sponka do vlasů. To titěrné očko na konci je na hřebík ideální.

Nehoda při holení a trochu jiný šampon

Řízli jste se do kůže při holení nohou? Vezměte normální balzám na rty, a jestli už byl použit, sloupněte vrchní vrstvu. Jde o to, aby lůj byl bez bakterií. Teď ho naneste na ránu, nechte působit půl hodiny a jemně otřete. Lůj vytvoří mikroklima a izolaci od vnějšího prostředí, takže se kůže lépe zahojí. Potřebujete se zbavit lupů a nemáte speciální šampon? Smíchejte půl na půl normální vodu s ústní vodou a použijte roztok na druhé umytí.

iZdroj fotografie: Pxhere

Mějte ovšem na paměti, že jde o jednorázový recept, alkohol v ústní vodě totiž vlasy spolehlivě vysuší. Zarezlé nářadí se bude lesknout jako nové, když použijete místo houbičky bramboru. Obsahuje totiž kyselinu šťavelovou, která je výborným čističem. Namočte plátek brambory do jedlé sody nebo mýdla a vydrbejte rezavé části kladiv a klíčů. Když brambora zčerná, odkrojte tuto část a pokračujte, dokud máte materiál.

Kreslení po zdi a štípnutí od hmyzu

Jestli vaše ratolest ozdobila celou zeď pomocí voskovek, řešení problému je nejspíš u vás v lednici. Konkrétně ve sklenici s majonézou. Jako u všech těchto triků je ideální otestovat ji nejdříve na malém kousku zdi. Pokud nátěr samotný nereaguje, dejte trochu na hadřík a potřete malůvky. Oleje obsažené v majonéze totiž rozloží vosky v pastelkách a odstraní kresbu, aniž by při tom došlo k poškození samotné malby na zdi.

iZdroj fotografie: Pixabay

Bodnutí od včely není jen nepříjemné, mnoho lidí na něj může být i alergických a nemusí to vědět. Pokud tedy reagujete velmi prudce, vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc. V případě lokální bolesti si udělejte pastu ze soli nebo jedlé sody. Tou pak potřete místo s žihadlem. Kromě okamžité úlevy bude taky odstranění zbytku včelího žihadla mnohem jednodušší. Stačí k tomu pinzeta a pevná ruka. Jak je patrné, macgyverovství se skrývá v každém předmětu.

Spravili jste někdy problém podobnou vychytávkou?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Ladislav Podešva
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články