UFO je reálné, tvrdí armáda. Máme videa, kde jsou jasně zachyceny neidentifikovatelné létající objekty

Videozáznamy zachycující pohyb UFO se dnes díky internetu snadno šíří mezi lidmi. Jsou zkrátka zdrojem nekonečné fascinace.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Deník The New York Times zveřejnil v prosinci 2017 a květnu následujícího roku tři údajně odtajněná videa. Ta zachycovala piloty amerického námořnictva sledující neidentifikované létající objekty. Záhadné objekty se pohybovaly nadzvukovou rychlostí vysoko nad zemí. Neměly viditelná křídla, motory ani náznaky jakéhokoli jiného typu pohonu. Šlo o létající talíře, nebo opravdu pokročilé drony? Piloti neměli tušení a podle všeho to neví ani americká vláda.

Neznámé vzdušné jevy

V prohlášení zástupce námořních operací se uvádí, že objekty na záznamech byly „neidentifikovanými vzdušnými fenomény“. Což ovšem říká, že záznamy byly autentické a zobrazené objekty neměly na videu co dělat. Objekty, které byly zachyceny v omezeném vojenském cvičení během roku 2004 a 2015, nebyly dodnes jakkoli identifikovány. A samotný záznam nebyl nikdy schválen pro uveřejnění. Tři objekty neměl nikdo spatřit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Podle webové stránky The Black Vault (Černý kryt) byla videa nevhodně zveřejněna bývalým zaměstnancem Pentagonu. Ten podal žádost o schválení jejich sdílení s několika dalšími vládními agenturami v rámci databáze těchto jevů. Bylo mu povoleno je sdílet jen v rámci vládních agentur, nikdy nebyla odtajněna pro jakékoli veřejné uvolnění. Jenže co konkrétně chtělo v nahrávce námořnictvo utajit?

Bizarní vzdušná akrobacie

Možná šlo o samotné podivné chování těchto objektů. V jednom ze záznamů z roku 2004 se objekt objevil ve výšce 25 kilometrů nad zemí a pak zamířil prudce dolů směrem k moři. Postupně klesal, až se zarazil ve výšce zhruba 6 kilometrů nad hladinou. Zde zůstal nehybně viset. Tak to aspoň popisují The New York Times. Pak se tento objekt buď ztratil z radarů, nebo vystřelil přímo nahoru.

iZdroj fotografie: Pixabay

Je třeba jasně uvést jednu věc. Nikdo totiž netvrdí, že tyto záhadné stroje musí být nutně spojeny s mimozemskou civilizací. Jde zkrátka „pouze“ o stroje, které není možné zařadit nikam do spektra současných možností leteckého průmyslu. Jestli vás to uklidnilo, je to jen dobře. Protože věci tohoto typu se nejspíš v USA dějí častěji, než si kdokoli umí představit. A jakékoli nahlédnutí pod povrch je jen pomyslnou špičkou ledovce.

Zdroj: LiveScience

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články